Četvrtak, 20.11.2014.

18:29

Preokret Uniksa, Efes pao u Kazanju

Košarkaši Uniksa pobedili su Anadolu Efes u Kazanju sa 67:64 u petom kolu A grupe Evrolige.

Izvor: SO

Autor: SO

Tokom tri četvrtine ekipa Dušana Ivkovića kontrolisala je rezultat i na poslednji dvominutni odmor otišla je sa deset poena prednosti.

Međutim, Uniks je u poslednjoj deonici odigrao fantastičnu odbranu, publika se uključila u meč, a sa Lengfordom na čelu domaći su uspeli da preokrenu.

Ključni napad dogodio se na desetak sekundi do kraja – Lengford je promašio šut pri vođs, a na drugoj strani je Bjelica nagazio aut liniju, pa Efes nije uspeo ni da uputi ključni šut. Do kraja je Lengford sa penala potvrdio trijumf tima Jevgenija Pašutina.

Upravo je Lengford bio najefikasniji sa 19 poena (3-13 iz igre, 12-14 penali), uz 6 skokova i 2 asistencije, D’Or Fišer imao je 16 poena (6-6 iz igre) i 9 skokova, a Kostas Kajmakoglu upisao je 10 poena i po 4 skoka i ukradene lopte.

Za goste iz Istanbula Dario Šarić postigao je 13 poena (5-9 iz igre, 9sk), od toga sedam u poslednjih pet minuta i zahvaljujući njemu Efes je do kraja bio u igri. Doguš Balbaj ubacio je 11 poena (5-7 iz igre), a Met Džening 10.

Efes sada ima skor 4-2, a Uniks 2-4.

Grupa A, šesto kolo:
Uniks – Efes 67:64
petak:
18.45 Žalgiris – Real Madrid
20.30 Dinamo Sasari – Nižnji Novgorod

Tabela: Real Madrid 4-1, Efes 4-2, Žalgiris 3-2, Nižnji Novgorod 2-3, Uniks 2-4, Dinamo Sasari 1-4.