Ponedeljak, 17.11.2014.

21:10

Bjelica i Bogdan osvojili Istanbul

Košarkaši Fenerbahčea savladali su u velikom derbiju najvećeg rivala Galatasaraj 85:74 (20:17, 30:14, 16:22, 19:21) i ostalio na čelu turske Lige.

Fener je meč prelomio fantastičnom završnicom prvog poluvremena kada je serijom 16:3 stekao 18 poena prednosti (43:25).

Domaćin je imao i +21 u nastavku, Galatasaraj je trojkama smanjio -10 početkom poslednje četvrtine, ali Bogdan Bogdanović sa dve trojke u nizu prelama utakmicu u korist Fenera.

Najzaslužniji za trijumf Fenerbahčea bio je Nemanja Bjelica sa 18 poena (5sk, as), od kojih je 11 ubacio u prvih 15 minuta meča. Bogdan Bogdanović je proradio u drugom poluvremenu i meč završio sa 13 poena (2as, 2sk). Jan Veseli je imao po 8 poena i skokova,

Galatasaraj je predvodio takođe Srbin, Zoran Erceg sa 18 poena (4sk, 2as), a odličan je bio i Vladimir Micov sa 11 poena (6sk, 4as), pred duel sa Crvenom zvezdom Telekom u Evroligi u petak. Karlos Arojo je postigao 15 poena, 14 uz 8 skokova imao je Kerem Gonlum.

Fener je lider prvenstva sa skorom 5-1, dok Galatasaraj ima 4-2, kao i Banvit, Darušafaka, Anadolu Efes i Bešiktaš.

Fener je sjajno otvorio meč, poveo sa 8:0, ali se Galata brzo vraća smanjivši na 12:9, a potom dolazi i u potpuni egal sa 17:17. Tada domaćin pravi seriju 10:0, ali se gosti opet vraćaju u igru i smanjuju na 27:22.

Fener se brzo vraća na +10, a potom u završnici poluvremena u potpunosti razbija rivala serijom koševa Bjelice, Hikmana i zakucavenjem Veselog za 50:31 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu tim Željka Obradovića je samo održavao prednost, Galata je mini-serijama smanjivala zaostatak na 12-13 poena razlike (64:51), ali su igrači Fenera bili oprezni.

Trojkom Ercega Galata konačno stiže na -10, ali Bogdanović sa dve trojke i osam poena u nizu vraća Fener na 76:60 i konačno prelama meč.

Dva minuta pre kraja Galata košem iz kontre smanjuje na 79:71, ali posle tajm-auta Obradovića, Fener je odigrao odlično odbranu te Bjelica zakucava rivala, te domaći stiće do konačnih 85:74.

Fener je dobio šesti od devet međusobnih duela sa Galatom ove godine.