Subota, 04.10.2014.

23:02

Barsa zgazila Laboral, Bertans 24p

Rival Crvene zvezde u Evroligi, Laboral Kuča, doživeo je težak poraz od Barselone 87:65, na startu španske Endesa lige.

Barselonu je do pobede predvodio Aleks Abrines sa 18 poena, dok su Huan Karlos Navaro i Marselo Uertas ubacili po 13.

Najbolji u redovima Laborala bio je doskorašnji igrač Partizana Davis Bertans sa 24 poena (10/11 za dva).

Katalonci su dominirali od prvog minuta, već posle uvodne četvrtine su imali dvostruku prednost (24:12), ali Laboral uspeva da ostane u meču do poluvremena (45:37).

Baskijci su držali egal tokom cele treće deonice, ali je Barsa pregazila goste u poslednjih deset minuta ubacivši 29 poena.

U preostala dva subotnja meča prvog kola, Tenerife su slavile u Sevilji 96:87, dok je Kompostela bila blja od Manrese 88:64.

Luk Sikma je nosio Tenerife sa 23 poena, dok je Nikola Radičević postigao 5 za Sevilju, u kojoj je najbolji bio Aleks Urtasu sa 21 poenom.

Kompostelu je predvodio Maksi Kleber sa 18 poena i 6 skokova, a s druge strane se istakao Karles Bivija sa 15 poena.