Subota, 07.06.2014.

23:18

Tomić vodi Barsu na korak od finala

Košarkaši Barselone poveli su sa 2-0 u polufinalnoj seriji Endesa lige pobedom nad Valensijom rezultatom 60:59.

Izvor: SV

Autor: SV

Trijumf katalonskom timu doneo je centar Ante Tomić košem u poslednjim sekundama, iako je četvrtu deonicu dobila ekipa Valensije.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marselinjo Uertas sa 11 poena, Erazem Lorbek je dodao devet, a na drugoj strani Džastin Doelman je bio nadomak dabl-dabl učinka (16p, 9sk).

Potencijalni reprezentativac Srbije Vladimir Lučić postigao je četiri poena za 20 minuta, a upisao je i pet skokova.

Valensija je odlično otvorila meč, u prvoj četvrtini je imala dvocifrenu prednost, međutim u nastavku je došlo do velikog pada. Drugu deonicu je domaći tim završio sa svega devet poena, a u trećem kvartalu Barselona je najavila preokret.

Neizvesnost je trajala do poslednjeg minuta, u koji je Valensija ušla sa pola koša prednosti, međutim Ante Tomić je dve sekunde do kraja doneo pobedu Kataloncima.

Barselona će u utorak na svom terenu imati priliku da obezbedi finale, ukoliko zabeleži treći trijumf.