Subota, 10.05.2014.

20:04

Endesa: Barselona razbila Real

Košarkaši Barselone bili su bolji u košarkaškom „El Klasiku“ gde su savladali Real Madrid u „Blaugrani“ 86:75.

Izvor: NL

Autor: NL

Veliku prednost domaći tim je izgradio u prvoj i trećoj četvrtini, a Real je u poslednjoj deonici uspeo samo da ublaži poraz.

Najbolji na meču bio je Kostas Papanikolau koji je uz 18 poena dodao i 12 skokova a u timu Barselone pratio ga je Aleks Abrinjes koji je za samo 17 minuta na terenu uspeo da dođe do 20 poena.

Najbolji u poraženom timu bio je Nikola Mirotić sa 19 poena i sedam skokova dok su Ljulj i Rodriges postigli po 13 poena.

Ovaj meč nije imao preveliki rezultatski značaj, Real je i dalje siguran na prvom mestu, a Barselona će najverovatnije regularni deo sezone završiti kao treća na tabeli.

Ekipa Šavija Paskvala sjajno je otvorila meč i povela 14:4, ali je Real uspeo da se vrati u igru i odigra izjednačeno do kraja poluvremena. Real je mogao da dođe do priključka u trećoj četvrtini ali su Abrinjes i Papanikolau u tom trenutku sa tri trojke prelomili meč.

Barselona je svoju prednost na početku izgradila zahvaljujući sjajnoj igri ispod reketa što ilustruje 12 poena Ante Tomića i šut iz igre 6/6 u prvom poluvremenu.

Najzaslužniji za veliku pobedu Barselone je španski bek Aleks Abrinjes koji je pri rezultatu 47:40 prekinuo seriju Reala i sa dve trojke potpuno preokrenuo dotadašnji tok treće četvrtine. Tada se definitivno prelomio meč, košarkaši Reala su do kraja utakmice uspeli samo da izbegnu ubedljiv poraz.

Osim sjajnih napadačkih partija nekoliko igrača ključna za pobedu Barselone je bila i odbrana. Tim iz „Blaugrane“ uspeo je da zaustavi sjajnu bekovsku liniju rivala. Rudi Fernandez je postigao pet, Džejsi Kerol tri poena , dok se Serhio Ljulj probudio tek pred kraj utakmice.

Ova dva tima igraće i u polufinalu Evrolige na Fajnal Foru koji se igra u Milanu.

U drugom danas odigranom meču Endesa lige Unikaha je posle velike borbe savladala Fuenlabradu 88:81.

Igralo se u serijama, Unikaha je u prvoj četvrtini došla do prednosti od 12 poena ali je Fuenlabrada sjajnom igrom u trećem periodu došla do priključka. Smireniji su na kraju bili košarkaši iz Vitorije i tako su došli do 23. pobede ove sezone.

Najefikasniji u Unikahi bio je Nik Kener-Medli sa 20 poena, Ćemi Urtasun je brojao do 13, dok je srpski reprezentativac Vladimir Štimac postigao devet poena i uz to imao pet skokova.

Fuenlabradi sa druge strane nije pomogla ni sjajna partija Feldejna Džejmsa koji je došao do 27 poena, a Karlos Kabezas se takođe istakao sa 14 poena.. Još jedan srpski košarkaš Ivan Paunić pružio je solidnu partiju sa sedam poena i pet asistencija.