Ponedeljak, 23.09.2013.

22:17

Tesan poraz Partizana od Kubanja

Košarkaši Partizana doživeli su treći poraz u nizu u Malagi, u neizvesnoj završnici bolja je bila Lokomotiva Kubanj 91:85.

"Crno-beli" su nakon izjednačenog prvog poluvremena imali deficit od 13 poena pred poslednji period, sjajnom igrom u poslednjih 10 minuta (30p) stigli su na 86:85, ali nije bilo snage za preokret.

Tandem Milosavljević-Kinsi postigao je veći deo poena crno-belih. Kapiten je ubacio 25, Kinsi 23, a dvocifren je bio i Vesterman sa 13. Na drugoj strani Braun je ubacio 23, a Hendriks 21 poen.

Partizan će u utorak okončati turneju u Španiji mečom protiv Gran Kanarije.

Meč je počeo bez prave reakcije odbrana dva tima, Rusi su poveli 12:11, da bi "crno-beli" preokrenuli na 16:15. Do kraja prvog perioda nije bilo serija, pa je Lokomotiva imala pola koša prednosti - 24:23. U nastavku prvog poluvremena igralo se u istom ritmu, koš za koš, a Partizan je pred pauzu izjednačio na 44:44.

Drugo poluvremenu donelo je drugačiju igru. Obe ekipe su 'stegle' odbranu, odmah je bilo i manje poena, a takva igra je ovaj put više odgovarala Partizanovom rivalu koji je uspeo da serijom koševa stekne 13 poena prednosti pred poslednji period (68:55).

Međutim, serijom trojki "crno-beli" se vraćaju u igru, postepeno smanjuju zaostatak i pored čestih penala za rivala (20-11), te stižu na 84:80. Sedmom trojkom Partizan smanjuje na 86:85, minut pre kraja meča.

Međutim, osvajač Evrokupa pogađa dva penala, a potom uspeva da sačuva koš i trojkom prelama meča za konačnih 91:85, deset sekundi pre kraja.

Lokomotiva Kubanj: Grigorijev 16, Braun 23, Vilijams 6, Hendriks 21, Hangin, Bikov 8, Lihodej 13, Koljuškin, Zubkov 2, Zukamenko 2.
Partizan: Milisavljević, Mićović, Bezbradica 8, Vesterman 13, Dalo 6, Milosavljević 23, Malešević, Musli 2, Šalić 8, Andrić, Kinsi 25.