Četvrtak, 08.08.2013.

20:08

EP: Kadeti pobedili Francusku

Kadetska reprezentacija Srbije pobedila je Francusku 60:59 (12:9, 15:10, 24:21, 9:19) na startu Evropskog prvenstva u Ukrajini.

Srbiju je predvodili su košarkaš Barselone Stefan Peno sa 16 poena i 8 asistenvijai Partizanov Marko Glišić sa 15 poena i 8 skokova.

U drugom meču naše grupe C Crna Gora je pobedila Poljsku rezultatom 54:43. Srbija u petak igra sa Poljskom, a dan kasnije sa Crnom Gorom.

Posle ravnopravnog početka u kojem su se ekipe smenjivale u vođstvu Srbija je serijom 7-0 u prvoj polovini druge četvrtine otišla na prvu osetniju prednost (19:13). Do poluvremena naš tim imao je osam, a ubrzo zatim i deset poena razlike (29:19).

Naš tim je prednost održavao sve do poslednje četvrtine, kada su Francuzi uspeli da se vrate u igru i da na 40 sekundi do kraja priđu na poen zaostatka.

U neizvesnoj završnici obe ekipe promašile su po četiri bacanja, a Francuzi su u poslednjem napadu propustili dve prilike da dođu do pobede.