Subota, 26.05.2012.

23:18

Real 1-1, Novica i Bjelica po 16p

Real Madrid pobedio je Kahu Laboral 73:64 (13:20, 18:11, 23:16, 19:17) i izjednačio u polufinalnoj seriji Endesa lige na 1:1, a odlični su bili srpski igrači.

Novica Veličković za Reao i Nemanja Bjelica za Kahu postigli su po 16 poena i tako sa Ljuljom (Real) i Teletovićem (Kaha) bili najefikasniji u svojim timovima.

Kaha Laboal je kao i u prvom meču bolje ušla u utakmicu i sve do sredine druge četvrtine imala 6-8 poena prednosti. U prvih 15-ak minuta igre najbolji u timu Duška Ivanovića bili su Nemanja Bjelica i Masej Lampe.

Real je do kraja prvog poluvremena stigao do izjednačenja (31:31), a onda je u trećoj četvrtini zablistao Novica Veličković. Srpski krilni centar je postigao devet vezanih poena i sredinom treće deonici prvi put doneo osetniju prednost svom timu.

Seriju Veličkovića je trojkom prekinuo upravo Nemanja Bjelica, ali je Real bio bolji i sigurniji do kraja utakmice i tako stigao do prve pobede u seriji.

Veličković je za 24 minuta postigao 16 poena (4/9 za dva, 2/3 za tri, 2/2 za jedan) i imao pet skokova i po jednu asistenciju i blokadu. U timu Reala 16 poena je postigao i Serhio Ljulj, Karlos Suares je ubacio 10 poena, a Džejsi Kerol 9.

Bjelica je za 34 minuta postigao 16 poena (5/8 za dva, 2/4 za tri) i imao sedam skokova, dve blokade i jednu asistenciju. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Mirza Teletović je takođe ubacio 16 poena, Bred Oleson je postigao 14, a Fernando San Emeterio 10.

Treća utakmica polufinalne serije igra se u utorak 29. maja, a domaćin je ekipa Kaha Laborala.