Ponedeljak, 30.01.2012.

18:33

Poraz kadeta od Egipta

Kadetska reprezentacija Srbije u trećem kolu “Turk Telekom” turnira u turskoj Sakariji doživela je prvi poraz 57:66 (11:22, 17:19, 12:15, 17:10).

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

Izabranici trenera Dejana Mijatovića, izgubili od godinu dana starije selekcije Egipta, kojoj je ovaj turnir generalna proba za U17 SP koje su u junu održava u Litvaniji.

Fizička dominatnija i iskusnija selekcija Egipta, već u sedmom minutu(15:4) stekla je dvocifrenu prednost koju je održavala do kraja poluvremena (41:28).

Naš mladi tim nikako nije služio šut (12-40), a osim Stefana Pena (10 poena) nije bilo više raspoloženih pojedinaca u prvih 20 minuta.

Mnogo bolju igru srpski kadeti pružili su u nastavku susreta, iako su Egipćani u 32. minutu poveli sa 60:40. Uspeli su da u poslednjih osam minuta, poprave igru u odbrani, pronađu recept kako da se suprostave jedinoj neporaženoj selekciji u našoj grupi, naprave seriju 17:6 i izbore se na kraju za častan poraz, 57:66.

"Igrali smo protiv daleko snažnijeg i iskusnijeg rivala. Kolika je superiornost selekcije Egipta u visini, dovoljno govori podatak, da su imali čak 20 blokada. Ipak, glavni uzrok našeg poraza je igra u napadu i slab procenat šuta. Promašili smo previše zicera, nismo realizovali nekoliko kontranapada, napravili smo dosta grešaka. Ipak, igra u odbrani može sve da nas raduje. Najdominatniju ekipu na turniru sveli smo na samo 66 poena. Ovaj meč će u svakom slučaju biti veliko iskustvo za sve naše mlade igrače" - ocenio je Dejan Mijatović, trener svih mlađih selekcija Košarkaškog saveza Srbije.

SRBIJA U16: Peno 16 (6sk) , Lazarević 6 (12sk), Stajkovski, G. Đoković R.Đoković 2 (5sk, 1as), Anđelković 4, Starinčević 2 (2sk, 2as), Matić,
Pavlović 12 (8sk), Grujić 4 (2sk), Vučetić 5 (4sk), Daskalović 6 (7sk, 1as).

EGIPAT U17: Selah 15 (4sk, 3as), Nabie 4, Atia, Soliman 11 (6sk), Gavad 6, Abdine 3, Mahran 8, Šafik 6, El Sajed, Fuad, Osama 7 (7sk),
Hosni 6 (9sk).

U16 reprezentacija Srbije u četvrtom kolu „Turk Telekom“ turnira u Sakariji utorak od 16:15 časova igra protiv selekcije Letonije.