Subota, 05.11.2011.

22:54

Krstić i Labović odlični u VTB ligi

Moskovski CSKA nastavlja da gazi rivale, a poslednji u nizu bio je ukrajinski Azovmaš sa 72:54 u regionalnoj VTB ligi.

“Armejce” je predvodio Nenad Krstić sa 18 poena (7/10 dva), dok je Miloš Teodosić imao po 5 poena (1/3 tri), asistencija i izgubljenih lopti.

Budiveljnik je savladao drugi ruski tim Krasnaja Krilja sa 80:72, a najbolji u poraženoj ekipi bio je Dragan Labović sa 18 poena (1/8 dva, 2/2 tri) te po 9 skokova i iznuđenih faulova.

CSKA je u Mosvki brzo stekao prednost serijom 8:0 za 10:4. Drugu četvrtini “armejci” su počeli još moćnije serijom 0:0, a kada su Krstić i Andrej Kirilenko (5p za 12 min) vezali nekoliko poena Azovmaš je ostao bez šanse za uspeh pošto je na poluvremenu bilo 41:23.

Budiveljnik je u drugom meču od početka preuzeo inicijativu, a krajem prvog perioda bek Kijevljana Džek Mekklinton (26p, 7sk) je imao 12 poena, tri više nego kompletan tim iz Samare koji je gubio 21:9.

Gosti su se u meč vratili krajem poluvremena, a predvodio ih je Labović sa 14 poena u drugom periodu. Posle njegovih slobodnjaka Krilja su smanjila na 41:38, ali su se domaći ponovo probudili i pobegli na +13.

Ipak, gosti se ponovo vraćaju u igru i smanjuju na 72:68 serijom 14:4, ali Mekklinton obezbeđuje pobedu Budiveljniku 80:72. Pored Labovića 18 poena za goste postigao je i Lajonel Raš (0/5 tri)