Subota, 15.10.2011.

20:45

Poraz Armanija u Pezaru

Rival Partizana mt:s u grupi C Evrolige, italijanski Emporio Armani poražen je od Skavolini Pezara 69:66 (20:17, 20:15, 9:4, 20:30).

Domaći su u drugoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost i uspeli da je sačuvaju iako su igrači Armanija postigli čak 30 poena u poslednjih 10 minuta.

Malih Heirston sa 13 (6sk) i Antonis Focis sa 12 poena (6sk) bili su najbolji u EA7, dok su Galinari, Kuk i Dru (1/9 tri) ubacili po 8.

Ričard Hikman sa 20 poena (5/8 dva, 2/6 tri) i 5 skokova predvodio je Pezaro, 17 poena (11/14 slobodna) postigao je Danijel Heket, dok je Džumejn Džons imao 5 uz 10 skokova.

Pezaro je serijom 12:0 poveo sa 32:20 početkom drugog perioda, a Emporio smanjuje na samo -8 do kraja poluvremena (40:32). Domaćin se vraća na 45:34 poenima Hikmana i Heketa, a očajan šut Milaneza omogućio je Pezaruda povede 49:36 na kraju trećeg perioda.

Emporio je serijom 6:0 smanjo zaostatak na 59:49 pet minuta pre kraja, a posle trojke Focisa smanjuje i na -7. Imao je tim iz Milana šansu da smanji na samo četri poena zaostatka, ali su gosti napravili dve greške, pa je Pezaro slavio 69:66.

Partizan mt:s će gostovati Emporio Armaniju tek 17. novembra u 5. kolu grupe C Evrolige, a potom će ga ugostiti u decembru u poslednjem meču grupne faze.

"Crno-beli" u nedelju igraju protiv Radničkog u ABA ligi od 17 časova uz prenos na televiziji B92, a u čevrtak dočekuju Anadolu Efes u prvom kolu Evrolige.