Subota, 15.10.2011.

19:53

ABA: Druga pobeda Hemofarma

Košarkaši Hemofarma pobedili su Helios u Vršcu sa 83:70, u trećem kolu ABA lige.

Ekipa Željka Lukajića je tako nakon startnog poraza od Zvezde zabeležila i drugu uzastopnu pobedu.

Vrščani su do druge pobede u šampionatu došli posle dosta problema. Gosti iz Domžala vodili su i nakon deset i nakon dvadeset minuta, ali Hemofarm je u nastavku stigao do trijumfa.

Vrščani su preokret napravili u prvih pet minuta treće deonice, kada su serijom 10-0 od minus dva stigli do plus osam (51:43). Helios je četiri minuta pre kraja utakmice prišao na minus dva (69:67), ali usledila je serija domaćina 5-0 i pobednik je odlučen.

Ekipu Željka Lukajića predvodili su Mladen Jeremić sa 22 poena i sjajni Boris Savović sa 13 poena, 17 skokova i indeksom 32. Po 12 poena ubacili su Šutalo i Pantić, dok je Prepelić sa 15 poena bio najbolji kod gostiju.