Petak, 12.08.2011.

18:41

Srbija ubedljiva protiv Ukrajine

Poraz od Nemačke u Izmiru nije poremetio najbolje košarkaše Srbije koji su zabeležili ubedljivu pobedu u drugom meču na turniru “Spor Toto World Cup 10“-

Srbija je u turkom gradu deklasirala selekciju Ukrajine sa 83:57 (21:21, 17:14, 22:13, 23:9).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Duško Savanović sa 22 poena. Nenad Krstić postigao je 15, a Aleksandar Rašić 13 poena. Ukrajinu je predvodio Stiven Bat sa 12 poena. Meč je obeležio povratak na teren Nemanje Bjelice, posle pauze zbog povrede.

Ovo mu je bila prva utakmica posle oporavka šake. On je na terenu proveo 11 minuta, imao je četiri skoka, a u finišu meča uspeo je da se upiše u strelce košem sa poludistance.

Ukrajinci su u prvoj i drugoj četvrtini održavali rezultatsku ravnotežu, najviše zahvaljujući naturalizovanom Amerikancu Stivenu Bartu, koji je u prvih 20 minuta postigao 10 poena i zadavao dosta problema našoj odbrani.

Srbija je u prvom poluvremenu uglavnom imala minimalnu prednost (najviše sedam poena, u 18. minutu posle tehničke greške dosuđene treneru Ukrajine, Fratelu). Međutim i pored šest asistencija Teodosića i po 9 poena Krstića i Savanovića, na odmor se otišlo sa samo poenom prednosti (38:37).

Drugo poluvreme obeležila je mnogo bolja i angažovanija igra naše reprezentacije. Sredinom treće deonice, Paunić i Marković donose veću agresivnost u odbrani, a iz bolje defanzive, Srbija dolazi i do lakših poena.

Raspucao se Savanović, koji sa sedam vezanih poena, naš tim dovodi do dvocifrene prednosti (58:45 u 28. minutu). Srbija u poslednjoj četvrtini još više pojačava ritam.

Ukrajinci su za skoro šest minuta postigli samo jedan poen, a naši igrači ulaze u seriju pogodaka, pa trojkama Markovića, Mačvana i Rašića u 36. minutu dolaze do maksimalnih 26 poena prednosti (77:51) i sigurnom igrom ubedljivo privode meč kraju.

Srbija je u četvrtak u prvom kolu izgubila od Nemačke sa 59:58, a u subotu od 17.00 igra protiv domaćina Turske.

Srbija - Ukrajina 83:57 (21:21, 17:16, 22:11, 23:9)

Srbija: Teodosić 5 (4sk, 6as), Rašić 13 (5as), Paunić 2 (5sk), Bjelica, 2 (4sk) Marković 5 (4sk, 4as), Tripković 2, Kešelj, Krstić 15 (5sk), Mačvan 9, Savanović 22 (4sk, 3as), Marjanović 6 (3sk), Milosavljević 2 (3sk). Nisu igrali Perović, Tepić.

Ukrajina: Lukašov 3, Bart 12, Lipovij 5, Kojčenko 4, Saltotets 2, Kozlov 3, Kravčav 8, Fesenko 7, Zabirčenko 3, Pustozvonov 4, Agafanov, Pečerov 6.