Jedan od najperspektivnijih mladih igrača naše zemlje Nenad Miljenović je novi član Partizana m:ts.

Izvor: B92, zvanični sajt

Autor:B92, zvanični sajt

Miljenović je rođen 8. aprila 1993. godine i visok je 194 centimentara i igra na poziciji jedan.

Novi plej crno-belih u redove šampiona Srbije je došao iz FMP Železnika, u čijoj školi košarke je i ponikao.

Miljenović je do sada osvojio juniorski turnir Evrolige sa FMP-om 2009. godine u Berlinu i tada je izabran u najbolju petorku šampionata. Naredne godine na istom turniru igrao je u finalu. Osvojio je sve titule prvaka Srbije u mlađim kategorijama. Sa juniorskom reprezentacijom Srbije osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu i na tom šampionatu je izabran u najbolju petorku.

Zaista sam srećan što ću karijeru nastaviti u klubu iz Humske. Uvek sam želeo da igram u Partizanu, jer to je najveći košarkaški klub u zemlji i regionu. Pružiću maksimum na svakom treningu i radujem se prvim obavezama sa ekipom”, rekao je novi plej crno-belih Nenad Miljenović.

Sa šampionom Srbije Miljenović je potpisao četvorogodišnji ugovor.