Četvrtak, 18.11.2010.

23:26

Prvi poraz košarkašica Partizana

Košarkašice Partizana izgublie su od grčkog Arisa 67:60 (12:17, 21:17, 19:10, 15:16) u trećem kolu grupe C FIBA Evrokupa.

Aris je u Beogradu naneo prvi poraz Partizanu Galenici i "vratio brejk“ koji su "crno-bele" napravile u prvom kolu.

Srećom, naše šampionke su u Grčkoj slavile sa većom razlikom nego što su sada izgubile i u slučaju nekog kruga, biće ispred Arisa. U narednom kolu devojke iz Humske gostuju u Istanbulu Bešiktašu koji ima po pobedu i poraz.

Partizan je dobro počeo, veći deo prvog poluvremena držao je konce igre u svojim rukama. Kao i uvek, igra u odbrani je bila na visokom nivou, ali i pored konstantog vođstva bilo je primetno da u napadu ne ide sve baš kako bi trebalo. Šut ovog puta nije služio srpskog šampiona, ali i pored toga pauza je dočekana sa minimalnom prednošću Partizana (34:33).

A onda pad. Crno-bele su na „odmoru ostale“ šest minuta duže. Upravo toliko dugo nisu poentirale u nastavku, Aris je vezao 12 poena i pobegao na 45:34. Nalet Grkinja odbila je Dajana Butulija koja je dva puta dobro odigrala u odbrani, dva puta bila maksimalna sa linije penala, Šina Mur je dodala dva poena i crno-bele su se vratile (40:45).

Ipak, Aris je uspeo da konsoliduje redove i spreči crno-bele da ozbiljnije ugroze njegovu prednost, pa od preokreta nije bilo ništa.

Partizan Galenika: Vučković, Stoun 11 (8-3, 10 sk), Bučevac 2 (1-0), Butulija 15 (10-8), Radić 2, Prćić 9, Dangubić, Je. Karakašević, Janković 2, Mur 9 (2-2, 4 sk, 7 il), Dabović 10 (5-4), Kerkez
Aris: Lenoir 15 (8 sk, 5 as, 6 il), Polikru, Hacaku, Busnaki, Spiridopulu 13 (3-3), Skrba 14 (2-2, 10 sk), Tranta, Muli 7 (2-1), Zotova, Hendi 18 (2-2, 8 sk)