Subota, 06.11.2010.

22:38

Tepić sjajan, dobar debi Vujanića

Pobede u trećem kolu grčke košarkaške lige ostvarili su Panatinaikos, Olimpijakos, Kavala, Iraklis, Panelinios i Aris.

Panatinaikos bio ubedljiv protiv Peristerija sa 89:66, dok je Olimpijakos u završnici slomio Panionios i pobedio 77:70.

Tepić je iskoristio ukazanu šansu i sa 24 poena predvodio PAO, Teodosić je imao samo po pet poena i asistencija za Olimpijakos, a Kešelj jedan poen. Na debiju za Panionios Vujanić je ubacio 14 poena.

Panatinaikos je zadržao stopostotni učinak rutinskom pobedom protiv Peristerija 89:66. Željko Obradović je veći deo meča odmarao Dijamantidisa, a tim je neočekivao predvodio Milenko Tepić koji je na pravi način iskoristio ukazanu šansu i ubacio 24 poena (6/10 dva, 4/5 tri) uz tri skoka, te po četiri asistencije i izgubljene lopte za 29 minuta na parketu. Vojukas, Kalates (11sk) i Kajmakoglu su ubacili po 11 poena. U Peristeriju je po poenima Tepiću parirao jedino Skot sa 20, dok su Mancaris i Pap dodali po 11.

Olimpijakos je gostovao kod Panioniosa i tek u završnici slomio otpor domaćina. Miloš Vujanić je sjajno debitovao za domaćina koji je vodio nakon prve četvrtine (22:17) i na poluvremenu (38:35). Vujanić je ubacio 14 poena (3/6 dva, 2/3 tri). Dušan Ivković je na poluvremenu preokrenuo stvari na terenu pa je Olimpijakos preko Spanulisa i Nilsena stekao devet poena prednosti koju je sačuvao do kraja. Spanulis je sa 24 poena i deset iznuđenih faulova bio najbolji igrač meča, po 12 su ubacili Nilsen i Nesterovič. Miloš Teodosić je za 25 minuta postigoa pet poena (1/2 dva, 1/6 tri), imao pet asistencija, tri ukradene i četiri izgubljene lopte. Marko Kešelj je igrao tri minute, pogodio jedno od dva slobodna bacanja (0/1 tri) te imao po skok i izgubljenu loptu.

Solunski derbi Arisa i PAOK-a nije bio mnogo interesantan, kao onaj fudbalski, jer je Aris lako nadigrao rivala sa 81:68. Kažnjeni Iraklis odradio je prvu od dve utakmice bez publike i pobedio Ilisiakos 82:79 posle produžetka. AEK je ponovo izgubio, ovaj put od Panelionisa sa 74:69, a ubedljiva je bila Kavala protiv Kolosesa sa 79:64.