Pobeda Zvezde u Železniku

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP Železnik u gostima sa 75:64 u prvom kolu Superlige Srbije.

SOIzvor: B92 Srbija

Utakmicu je odlučio Radivojević, koji je na dva minuta do kraja ubacio pet poena u nizu za vođstvo 68:60, a meč je definitivno prelomio Stojačić trojkom za 73:62. Najbolji na meču bio je Nemanja Bjelica sa 23 poena (4-7 za dva, 4-6 za tri) i 7 skokova, a Vuk Radivojević imao je 17 poena (4sk. i 4 ast). Najefikasniji kod ’Pantera’ bio je Miroslav Raduljica sa 18 poena (10sk.) Jeremić je zabeležio 17 (7-18 uz igre).

’Crveno-beli’ su igrali odličnu odbranu u prvoj deonici i naterali su domaće na šest izgubljenih lopti u tom periodu, posle čega bi uglavnom usledile kontre i polukontre gostiju.

Bilo je očigledno da se Amerikanac Vudvord još nije najbolje uklopio u tim jer se nekoliko puta nije uopšte razumeo sa saigračima. To je Zvezda koristila u odbrani, ali i u napadu kako bi dolazili do otvorenih pozicija za šut. Bjelica je tako ubacio 8, Radivojević 7 poena, pa su gosti posle deset minuta vodili 25:16.

FMP je mnogo bolje počeo drugu četvrtinu, a naročito raspoložen bio je Jeremić sa 8 poena u nizu. Mnogo čvršće u odbrani zaigrali su ’Panteri’, pa je Zvezda vrlo teško dolazila do koša.

Posle trojke Čovića ekipa Boška Đokića povela je 29:27 i bilo je očigledno da domaći tim polako preuzima konce igre. Do kraja poluvremena FMP je uspeo da uveća prednost, a posle trojke Radetića bilo je 41:34 pred 15-minutni odmor.

Malo po malo, Zvezda je dobrom igrom uspela da anulira zaostatak, a posle poena Stevića i da povede sa 53:52. Treću četvrtinu okončao je Bjelica pogotkom sa distance za 55:52. Loša vest za ionako okrnjeni tim Zvezde jeste povreda kolena Borisa Bakića krajem treće deonice, a bek se do kraja nije vraćao na parket.

Početkom poslednjeg perioda domaća ekipa ponovo je zaigrala znatno agresivnije u odbrani i zahvaljujući odličnom Raduljici stvorili su tri poena prednosti. Igra Zvezde u tom intervalu svodila se isključivo na šut za tri poena, ali su sa četiri uzastopna promašena šuta dali FMP-u priliku da se ’odlepi’ i prelomi meč.

’Panteri’ su loše organizovali nekoliko napada i iznova su davali šansu gostima da se vrate u meč. Konačno, oni su je iskoristili – Bjelica, koji je bio pokretač svih akcija Zvezde u poslednjoj četvrtini, postiže ’2+1’, a posle pogotka Stevića Radivojević je preuzeo lidersku ulogu i sa pet uzastopnih poena prelomio meč.

FMP: Čović 6, Stefanović, Zeković, Stojadinović, Lazić 2, Radetić 9, Dimić, Raduljica 18, Vudvard, Jeremić 17, Samardžiski 4, Videnov 8

Crvena zvezda: Kešelj 3, Milošević, Kikanović 9, Radosavljević, Katnić, Nedović, Stević 10, Radivojević 17, Jelovac, Stojačić 3, Bakić 10, Bjelica 23