Zagreb bolji od FMP-a u Železniku

Košarkaši FMP-a izgubili su od Zagreba 74:63 (24:15, 20:10, 12:21, 18:17) i propustili šansu da se kolo pre kraja plasiraju u četvrtfinale Evročelendža.

Izvor: B92 Srbija, Hrvatska

Igrači Zagreba su fenomenalno odigrali u prvom poluvremenu kada su stekli 19 poena prednosti koju su, i pored nešto bolje igre ’pantera’ u nastavku, uspeli da sačuvaju i zabeleže treću pobedu u grupi J. Krunoslav Simon dominirao je u Železniku sa 23 poena, šest asistencije i četiri skoka. Najbolji u domaćem timu bio je Radetić sa 13 poean i sedam skokova.

Filip Čović je takođe postigao 13 poena, a imao je i četiri asistencije. Solidno je odigrao Stefanović koji je imao po sedam poena i skokova. Potpuno je podbacio Miroslav raduljica koji je postigao samo tri poena i iamo jedan skok. Pored Simona, najbolji 'mrav' bio je Štimac koji je ubacio 17 poena i imao sedam skokova. U timu iz Zagreba dvocifren broj poena imali su još Barać sa 14 i Žorić sa 13 poena.

FMP i Zagreb imaju po tri pobede i dva poraza u grupi, kolo pre kraja Top 16 faze. Artland ima po dve pobede i poraza ali kasnije gostuje Liježu koji ima samo jedan trijumf iz četiri meča.

Železnik je bolji u međusobnom skoru sa Artlandom, ali lošiji sa Zagrebom. U poslednjem kolu sastaje se sa Liježom.

"Čestitam gostima na zasluženoj pobedi. Najlošije smo započeli utakmicu u ovoj sezoni i to nas je koštalo poraza. Pokušali smo borbenom igrom da se vratimo u drugom poluvremenu, ali smo promašili puno slobodnih bacanja. Zakomplikovali smo sebi život, sada moramo da slavimo protiv Liježa", istakao je Mladen Jeremić.