Ponedeljak, 18.01.2010.

15:42

KK Partizan najbolja srpska ekipa

Košarkaši Partizana izabrani su za ekipu koja najbolje predstavljala Srbiju u 2009. godini, u glasanju posetilaca sajta www.b92.net/sport.

Izabranici trenera Duška Vujoševića trijumfovali su u anketi ispred fudbalske reprezentacije Srbije i najboljih vaterpolista. 'Crno-beli' su prošle godine osvojili osmu uzastopnu titulu prvaka Srbije i odbranili naslov najboljeg, kako u nacionalnom kupu, tako i u regionalnoj NLB ligi.

Partizan je protekle sezone ostvario veliki uspeh i u Evroligi, pošto je izborio plasman u četvrtfinale, gde je eliminisan od moskovskog CSKA.

Ekipa Partizana osvojila je ukupno 2.041 glas, dok su izabranici Radomira Antića, koji su obezbedili direktan plasman na Mundijal u Južnoj Africi, zauzeli drugo mesto sa 1.650 glasova. Srpski vaterpolisti, aktuelni svetski prvaci, sakupili su 1.477 glasova.

Četvrto mesto osvojili su najbolji košarkaši Srbije, koji su na EP u Poljskoj osvojili srebrnu medalju.