Sreda, 13.01.2010.

22:06

Poraz Partizana u Pireju

Košarkaši Partizana izgubili su od Olimpijakosa 81:60 (20:15, 16:18, 27:16, 18:11) u poslednjem, desetom kolu prve faze grupnog takmičenja u Evroligi.

'Crno-beli' su dobro igrali prvih 20 minuta kada su potpuno parirali rivalu, ali su pali u nastavku meča i dozvolili Olimpijakosu da ubedljivom pobedom potvrdi prvo mesto u Grupi B. Grke je predvodio Kleiza sa 16 poena, dok je Teodosić imao osam uz devet asistencija. Američki tandem Mekejleb-Roberts predvodio je Partizan sa po 14 poena, Veseli je dodao 11 uz sedam skokova.

U prvih 15 minuta utakmice viđena je izjednačena igra u kojoj je Olimpijakos imao minimalnu prednost do tri poena. Partizan je znatno bolje igrao u odbrani gde je dominirao Slavko Vraneš koji je zabeležio tri blokade. Vraneš je i u napadu bio jedan od boljih igrača ’crno-belih’ uz Veselog i Robertsa koji je imao tri ofanzivna skoka.

S druge strane u timu Olimpijakosa najbolji je bio Linas Kleiza koji je postigao trećinu poena, a saigrače je veoma dobro razilgravao Miloš Teodosić. U poslednjih pet minuta drugog perioda Grci uspevaju da dođu do osam poena prednost (36:28) zahvaljujući greškama igrača Partizana u napadu i kontrama domaćih igrača. Međutim, u poslednjem minutu Kecman pogađa trojku, a Mekejleb polaže loptu za 36:33 na poluvremenu.

’Crno-beli’ su nastavili sa dobrom igrom i u nastavku, a u trećem minutu su vodili sa 40:38.Ipak, posle nekoliko minuta izjednačene igre Olimpijakos pravi seriju 11:2 i stiže do 53:47, ubrzo do +10, a početkom poslednjeg perioda i +17 (66:49).

Partizan do kraja meča nije uspeo da se oporavi pa je doživeo ubedljiv poraz 81:60.

’Crno-beli’ su prvu fazu trakmičenja završili na trećem mestu u Grupi B. Prvi je Olimpijakos sa osam pobeda iz deset mečeva. Unikaha je na drugom mestu sa sedam, Partizan ima po pet pobeda u poraza, dok je poslednje, četvrto mesto zauzeo Efes pilsen sa četiri pobede koliko je imao i Lijetuvos Ritas, ali su Turci bili bolji u međusobnom duelu.

Tokom meča u 'Pireju' navijači domaćeg Olimpijakosa, koji su blisko povezani sa navijačima Crvene zvezde, istakli su na tribini transparent na kojem je pisalo 'Stop B92' uz transparent podrške Urošu Mišiću. Na tom mestu je na početku meča stajao transparent 'Delije'.

Žreb za grupe Top 16 faze je 18. januara.

Olympiacos – Partizan 81:60 (20:15, 16:18, 27:16, 18:11):

Olimpiakos: Pen 3, Čildres 10, Vujčić 6, Burusis 12, Halperin 14, Kleiza 16, Mavrokefalidis 3, Vasilopoulos, Gliniadakis, Papanikolau, Beverli 9, Teodosić 8.
Partizan: Roberts 14, Mekejleb 14, Kecman 6, Milošević 1, Rašić, Lučić, Bešović, Mitrović 3, Božić 3, Veseli 11, Đekić 2, Vraneš 6.