EL: Debakl Partizana u Viljnusu

Košarkaši Partizana doživeli su težak poraz od Lijetuvos Ritasa 78:56 (26:22, 18:17, 22:7, 12:10) u četvrtom kolu u Grupi B Evrolige.

Izvor: B92 Evropa

U prvom poluvremenu Partizan je dobro parirao rivalu, a oba tima su imala svoje poenterske periode. U trećoj četvrtini domaći igrači su potpuno razbili igru 'crno-belih' pa su serijom 22:7 došli do dvadeset poena prednosti koju su rutinski sačuvali do kraja. Najefikasniji Litvanac bio je Gecevičius sa 19 poena i pet asistencija, a Aleksandar Marić je skupio 15 i deset skokova.

Pored Gecevičiusa (3/4 za tri) još četiri igrača Lijetuvosa su imala deset ili više poena. Zavackas je ubacio 13 (4/4 za tri), Bejns i Bjelica po 12, a Popović deset i pet asistencija.

Kao i Marić, koji je zabeležio 'dabl-dabl', i plejmejker Bo Lester Mekejleb je ubacio 16 poena ali je imao samo jednu asistenciju. Lorens Roberts je ubacio sedam poena i imao šest skokova, ali je izgubio i pet lopti.

Litvanci su se uspeli 'odlepiti' polovinom prvog perioda kada su košarkaši Partizana izgubili nekoliko lopti i dozvolili protivniku da preko kontri napravi seriju i dođe do 17:9, a u timu Lijetuvos Ritasa prednjačio je Zavackas koji je pogodio sva tri šuta za tri poena. ’Crno-beli’ do kraja perioda ipak smanjuju zaostatak na 26:22 , a najbolji igrač srpskog šampiona u ovom delu igre bio je Aleksandar Marić koji je bio nepogrešiv iz reketa (4/4) i ubacio jedno dodatno bacanje.

Drugi period bolje je otvorio domaći tim koji je brzo stigao do 31:22, a prve poene za ’crno-bele’ ubacio je Bo Lester Mekejleb koji je pogodio trojku. Poentersku ulogu u timu iz Viljnusa preuzeo je Gecevičijus, a njegov tim je polovinom četvrtine stigao do 11 poena prednosti (38:27). Međutim, 'crno-beli' u nastavku uspostavljaju kontrolu u odbrani i dobrim napadom smanjuju razliku na 40:37. To kao da je potpuno poremetilo Litvance koji prave nekoliko grešaka prilikom dodavanja pa propuštaju da realizuju tri-četiri napada, ali 'crno-beli' ne koriste priliku pa na poluvreme odlaze sa pet poena zaostatka, 44:39.

Slično kao i u drugoj četvrtini, i treću su mnogo bolje otvorili igrači Lijetuvosa koji su brzo stigli do 15 poena prednost (54:39). U prvih sedam minuta napravili su seriju 22:5 pa su poveli 66:44, a prve poene iz igre za Partizan postigao je Jan Veseli u petom minutu perioda. ’Crno-beli’ nisu imali rešenja u napadu što se odrazilo i na odbranu. Pored Zavackasa i Gecevičiusa razigrao se i Bejns koji je stigao do 12 poena, a sjajno je asistirao Bojan Popović. U timu Partizana niko nije uspevao da se izdvoji, pa ni Marić. Posle 30 minuta rezultat je bio 66:46.

Poslednja četvrtina bila je nastavak prethodne. Lijetuvos je sjajno igrao u napadu i odbrani, a ’crno-beli’ su nastavlili sa greškama i faulovima u napadu pa su Litvanci još više podigli prednost (73:49). U prvih pet minuta Partizan je ubacio samo tri poena, pa je uključujući i treću četvrtinu za 15 minuta ubacio samo deset. Do kraja meča ništa se značajnije nije promenilo pa je Lijetuvos Ritas slavio ubedljivu pobedu 78:56.

Litvanci sada imaju tri pobede i samo jedan poraz, dok su 'crno-beli' u potpuno suprotnoj situaciji sa samo jednim trijumfom i tri poraza. U sledećem, petom kolu Partizan dočekuje grčki Olimpijakos koji će u 'Pioniru' gostovati za dve nedelje.

Partizan: Roberts 7, Sinovec, Mekejleb 16, Kecman 3, Milošević 2, Rašić, Lešić, Mitrović 1, Marić 16, Veseli 4, Đekić 2, Vraneš 5.

Lietuvos Ritas: Popović 10, Babrauskas 2, Ginevičius, Borovnjak 4, Bjelica 12, Gecevičius 19, Zavackas 13, Buterlevičius, Jamantas 6, Sinika, Bejns 12, Brazdauskis.