Subota, 23.05.2009.

13:35

CSKA rutinski do 2:0

Košarkaši CSKA iz Moskve došli su na korak do nove titule prvaka Rusije, drugom pobedom nad Himkijem iz Podmoskovlja u finalu plej-ofa.

"Armija" je u finalnom meču broj 2 slavila sa 76:64, povela sa 2:0 i u nedelju će imati priliku da osvoji sedmu uzastopnu titulu na domaćoj sceni. Najefikasniji u timu Etorea Mesine bio je Erazem Lorbek, sa 24 poena (11/13 za dva), Trajan Lengdon je ubacio 15, Džej Ar Holden 12, a Ramunas Šiškauskas 11.

Na drugoj strani, trener Himkija Serđo Skariolo isključen je posle samo 3 minuta igre nakon dve tehničke greške. Najefikasniji kod gostiju bio je Anton Pokrašov sa 12 poena, Karlos Delfino je postigao 11, a Keli Mekarti 10.

Za razliku od prvog meča kada se Himki držao do kraja, CSKA je ovaj put zabeležio rutinsku pobedu. Posle 10 minuta bilo je 24:12, na poluvremenu 39:25, a krajem treće četvrtine i 60:29 za CSKA, iako su gosti do kraja uspeli da ublaže poraz.