Petak, 20.02.2009.

19:46

KRK: Partizan prvi finalista

Košarkaši Partizana braniće u subotu titulu Kupa Radivoja Koraća nakon što su u polufinalu ubedljivo savladali Hemofarm 83:67 (16:25, 23:11, 21:7, 23:24)

Hemofarm je samo u prvom periodu bio bolji (25:16) ali je u narednim četvrtinama Partizan sjajnom odbranom i odličnim šutem (18/24 za dva, 11/22 za tri) napravio veliku prednost. Najefikasniji kod crno-belih bio je Novica Veličković sa 20 poena, dok je Tepić ubacio 13. Kod Vrščana Božović je bio odličan sa 21 poenom, Pavković je imao 17, a Marković 12.

Nakon izjednačenog početka utakmice Hemofarm pravi seriju 12:0 i dolazi do 21:9, ali Tepić trojkom dva minuta pre kraja četvrtine vraća Partizan koji je prvi deo meča izgubio sa 25:16.

U prvoj polovini drugog perioda Partizan je izjednačio i potpuno preokrenuo rezultat pre svega odličnom odbranom dopustivši igračima Hemofarma da postignu samo dva poena (29:27). Ipak, Hemofarm vraća vođstvo nakon dve izgubljene lopte Novice Viličkovića i trojke Pavkovića, ali srpski šampion je ipak došao do prednosti pred drugo poluvreme trojkom Tepića u poslednjoj sekundi druge četvrtine (39:36).

Partizan je i treći period počeo odlično stvorivši jedanaest poen prednosti (51:40), a u 28. minutu bilo je 58:43 za crno-bele. Hemofarm je potpuno zaustavljen uspevši da ubaci svega sedam poena za deset minuta. Treći period Partizan završava sa 60:43 nakon kontre iz koje je Lazmi atraktivno zakucao.

Crno-beli su rutinski odradili posao u poslednjem periodu održavajući prednost od 15-20 poena, a konačni rezultat bio je 83:67.

U drugom polufinalu od 20:30 sastaju se FMP i Crvena zvezda, a finale je na programu u subotu od 18 časova.

Partizan: Tepić 13, Milošević 2, Rašić 2, Tripković 9, Veličković 20, Lasme 3, Aleksić 3, Vitkovac, Božić 11, Rakočević 11, Veseli 8, Vraneš 1.

Hemofarm: Pavković 17, Despotović, Joksimović 3, Božović 21, Marković 12, Savović 4, Krstović 6, Mačvan, Petrović, Borisov 1, Marjanović, Bader 4.

Trener Partizana Duško Vujošević ocenio je posle pobede njegove ekipe da je završnica utakmice odlučila rezultat.

"Partizan nije igrao početak utakmice energijom Hemofarma, ali smo kasnije podigli igru i rešili utakmicu u svoju korist", rekao je Vujošević na konferenciji za novinare posle meča.

On je kazao da bi želeo da izbegne Crvenu zvezdu u finalu zbog tenzije koju donose njihovi susreti, ali da se tog duela ne plaši.

Trener Hemofarma Stevan Karadzić rekao je da je upozoravao igrače na treću četvrtinu, kada kako je rekao, Partizan pojačava tempo i u utakmicu ulazi svom žestinom.

"Zadovoljan sam prvim poluvremenom", rekao je Karadžić i dodao da su Milan Mačvan i Marton Bader bili iscrpljeni temperaturom prethodnih dana.

Košarkaš Hemofarma Milivoje Božović rekao je da protiv Partizana mora da se igra agresivno 40 minuta, a ne pola utakmice, dok je igrač Partizna Novica Veličković ocenio da je utakmica bila teška.