KRK: FMP u polufinalu

Košarkaši FMP-a iz Železnika plasirali su se u polufinale završnog turnira Kupa Radivoja Koraća pošto su u četvrfinalu savladali Lajonse sa 81:68 (40:46).

Izvor: B92, Beta, Tanjug Srbija

Protivnik FMP-a u polufinalu, koje se igra u petak, biće pobednik duela između Crvene zvezde i Metalca. Plasman u polufinale prethodno su obezbedili Partizan i Hemofarm. Titulu osvajača Kupa brani Partizan koji je prošle godine u finalu savladao vršački Hemofarm.

Ekipa Lajonsa uspešno je parirala favorizovanom FMP-u u prvom delu utakmice, a trojkom Jorovića u poslednjoj sekundi potvrdila je dobru igru i zasluženo vođstvo.

FMP se vratio u trećoj četvrtini, medjutim, aktivan rezultat na semaforu potrajao je sve do polovine poslednje deonice.
Tada su se razigrali Raduljica i Samardziski pod koševima, Protić i Čović sa spoljnih linija, pa su "panteri" na kraju sigurno ostvarili očekivanu pobedu.

U poraženoj ekipi istakli su se Marković i Ocokoljić.

Trener FMP-a Milovan Stepandić nije bio zadovoljan činjenicom da su njegovi košarkaši primili 46 poena u prvom poluvremenu.

"Lajonsi su nas otreznili u prvom poluvremenu. Teško je igrati protiv trenera sa kojim ste sarađivali", rekao je Stepandić i dodao da je FMP u Niš došao sa ciljem da igra u finalu.

Košarkaš FMP-a Filip Čović dodao je da je njegova ekipa loše počela utakmicu, ali da se ekipa u drugom poluvremenu rezultatski potpuno vratila u utakmicu.

Trener Lajonsa Dejan Mijatović ocenio je da je njegovoj ekipi bilo teško da se prilagodi na čvrstu igru protivnika.

"Moja ekipa se nije dobro adaptirala na igru na ivici faula i mislim da je to presudilo utakmicu", rekao je Mijatović.

FMP: Čović 13, Živanović 6, Labović 8, Lazić 5, Ilić 2, Stamenković, Raduljica 14, Protić 14, Musli, Samardziski 13, Jeremić 6, Milutinović.
Lajons: Popović 2, Vlašković 2, Vajt 7, Marković 19, Jorović 10, Ocokoljić 16, Kasabašić, Mijatović, Marjanović 3, Knežević 9, Jevđić.

Hemofarm - Dinamo 63:90

Košarkašice Hemofarma izgubile su u Vršcu od moskovskog Dinama sa 90:63, po četvrtinama 21:11, 25:21, 28:14, 16:17, u prvoj utakmici četvrtine finala FIBA kupa.

Košarka četvrtak 19.02. 21:48 Komentara: 1