Sreda, 23.04.2008.

20:24

Pobeda Zvezde, Aleksandrov igrao

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Lajonsa u gostima 78:72 (24:22, 14:17, 22:12, 18:21), u šestom kolu Svislajon Superlige. “Crveno-beli” sada na čelu tabele imaju skor od četiri pobede i dva poraza, a Lajonsi posle pet utakmica imaju samo jednu pobedu. Pet igrača Zvezde meč u Vršcu završilo je sa dvocifrenim učinkom. U timu ponovo nije bilo povređenog Tadije Dragićevića, a posle duge pauze na teren se vratio Aleksandrov koji je ubacio tri poena.

Amerikanac Omar Kuk postigao je16 poena, Raičević je dodao 14, Subotić 12, a Kovač i Lekić stali su na 11. U domaćem sastavu bivši igrač Zvezde Vladislav Dragojlović bio je najbolji sa 17 poena, Vukadinov je dodao 14, a Aleksić 11 poena.

Pored puno poteškoća koje su zahvatile Zvezdu tokom nedelje, i pored činjenice da u timu ponovo nije bilo Tadije Dragićevića, ekipa sa Malog Kalemegdana je pobedila Lajonse koji su pružili odličan otpor ipak favorizovanom protivniku.

Meč je prelomljen tek u poslednjem minutu meča. Lajonsi su poenima Aleksića u 39. minutu prišli na samo minus tri (73:70), ali su tada Raičević i Kovač podigli na 77:70, i pobednik je odlučen.

"Prateći Lajonse tokom lige znao sam da njihov rezultat ne odražava njihov kvalitet i na to sam upozoravao igrače. Ušli smo malo opuštenije u utakmicu, na poluvremenu smo shvatili gde smo. Presudio je kvalitet", rekao je trener Crvene zvezde Milan Škobalj.

Trener Lajonsa Dejan Mijatović rekao je da je njegov tim prvo poluvreme odlično odigrao, prvenstveno zaustavivši šut Omara Kuka za tri poena.

"Uspeli smo da se vratimo u utakmicu iako je Zvezda u trećoj četvrtini napravila razliku od deset poena, da se približimo na poen razlike, ali je Kuk minut pre kraja pogodio trojku uz sirenu za istek napada. Nemam zamerku na moje igrače, ali dosta smo izgradjenih šuteva i penala večeras promašili", rekao je Mijatović.

U narednom kolu, 30. aprila, Lajonsi igraju derbi Vršca protiv Hemofarma, a Zvezda dočekuje Vojvodinu u Pioniru.

FMP – Borac 108:73

Tabela: 1. Crvena zvezda 4-2, 2. Vojvodina 4-2, 3. FMP (-1) 4-1, 4. Hemofarm 3-3, 5. Partizan 4-0 (-2), 6. Borac 1-5, 7. Vizura 1-5, 8. Lajons (-1) 1-4.