Četvrtak, 27.03.2008.

21:48

Poraz Hemofarma, sledi majstorica

Košarkaši Budućnosti pobedili su vršački Hemofarm 64:55, u drugoj utakmici četvrtfinala regionalne NLB lige. Rezultat u seriji sada je 1-1, i plasman na završni turnir obezbediće ekipa koja pobedi u trećem meču koji se u subotu igra u vršačkom Milenijumu. Nebojša Joksimović postigao je 13, Stefan Marković 12, a Vladan Vukosavljević 11 poena u timu Vlade Vukoičića, dok su u domaćoj ekipi najbolji bili Gordić sa 15, Otašević sa devet, i Dašić i Popović sa osam poena.

Ekipa Dejana Radonjića zasluženo je izborila majstoricu. Budućnost je do pobede došla pre svega odličnom odbranom u prvih 20 minuta, kada je Hemofarm uspeo da postigne samo 22 poena.

Vrščani su bili bolji u skoku (31-24), ali je Budućnost slavila zbog mnogo boljeg šuta iz igre. Podgoričani su za dva šutirali 50 posto, a za tri 33, dok su gosti za dva šutirali očajnih 37, a za tri solidnih 24 procenata.

Rezultat je nakon 20 minuta bio 35:21. Hemofarm je u 33. minutu smanjio na 53:46, ali više od toga nije mogao, pa će učesnik završnog turnira iz ovog duela biti poznat tek posle majstorice koja se igra u subotu.

Budućnost – Hemofarm 64:55 (18:11, 17:11, 18:18, 11:15)

Budućnost: Popović 8, Micov 7, Gordić 15, Dragićević 4, Dragojlović 6, Otašević 9, Šehović, Bakić, Maraš 7, Dašić 8.
Hemofarm: Pavković, Marković 12, Mačvan 4, Joksimović 13, Maršal 8, Simonović, Despotović, Borisov, Vukosavljević 11, Božović 5, Savović 2, Marjanović.