Subota, 03.11.2007.

23:02

Poraz Borca u Leskovcu

Košarkaši Zdravlja pobedili su Borac u Leskovcu 78:65 (20:17, 27:14, 19:17, 12:17), u četvrtom kolu Korarkaške lige Srbije, i tako Čačanima naneli prvi poraz u sezoni. U ostalim mečevima 4. kola igranim u subotu Napredak Rubin je savladao Radnički Invest Inženjering 93:89, Mašinac je bio bolji od Radničkog iz Kragujevca 85:74, a ekipa Mega Akva Monte je savladala Vizuru u gostima 81:74. U nedelju se igra poslednji duel četvrte runde, a sastaju se Svislajon i Sloga.

Najefiksniji igrač u pobedi Zdravlja nad Borcem bio je Miljan Bocka sa 20 poena, a njemu uz rame bili su Uroš Lučić i Slaviša Bogavac sa po 15 poena. U ekipi Milovana Stepandića najbolji je bio Predrag Marković sa 15 poena.

Prvi poraz u sezoni doživeo je i kragujevački Radnički u Kraljevu protiv Mašinca. Domaći su meč rešili praktično u prvih 20 minuta, pošto su na poluvremenu imali 13 poena prednosti (47:34). Radnički je pokušao početkom treće deonice da se vrati, ali je poslednjih deset minuta pripalo domaćinu, pa su bodovi zasluženo ostali u Kraljevu. Uroš Mirković je predvodio Mašinac sa 27 poena, a odlični su bili i Darko Habuš sa 19, odnosno Slobodan Božović sa 15 poena. U ekipi Radničkog istakao se Milan Janjušević sa 17 poena.