19:57

EP: Srebro posle poraza od Španije

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je srebnu medalju na evropskom juniorskom prvenstvu u Sofiji. Srbija je u finalu poražena od Španije rezultatom 75:60 (13:21, 19:15, 23:11, 20:13). Selekcija koju je predvodila Suzana Garsija osvojila je turnir bez ijednog poraza, a našu selekciju Španjolke su pobedile i u drugoj grupnoj fazi (78:75). Najbolje u selekciji Srbije bile su Miljana Musović sa 16 poena, 5 skokova i 6 asistencija i Jovan Rad, koja je uz 15 poena uhvatila 6 lopti.

U španskoj selekciji Silvija Dominges dala je 21 poen uz 8 skokova, dok je Karbo uz 13 poena ukrala 5 lopti.

Španija je titulu osvojila zahvaljujući boljem šutu za dva (53-45) i boljoj kontroli lopte (izgubljene SRB 14, ESP 8; ukradene SRB 6, ESP 10), posebno u drugom poluvremenu.

Srbija je utakmicu počela izvanredno i povela 21:5. Tokom prvog poluvremena naš tim je imao konstantnu prednost, koja je na poluvremenu iznosila 36:32.

Španija je treću četvrtinu odigrala odlično i preuzela vođstvo, a već početkom završnog perioda one su stekle prednost od petnaestak poena, koju nisu ispustile do kraja.

U borbi za treće mesto Francuska je pobedila Tursku 65:63.