22:38

Pobeda kadeta uz zvuk sirene

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije pobedom je startovala na Evropskom prvenstvu za igrače do 16 godina, koje se održava u gradu Retimnon. Srbija je na Kritu pobedila selekciju Izraela rezultatom 53:51 (14:15, 14:11, 10:13, 15:12), posle produžetka. Poen za pobedu u poslednjoj sekundi postigao je Danilo Anđušić. Najbolji na terenu bio je Dejan Musli, koji je uz 13 poena zabeležio deset skokova.

U izraelskoj selekciji nijedan igrač nije dao više od 9 poena ni uhvatio preko šest lopti.

Meč je počeo veoma loše za naš tim, jer su Izraelci vodili 7:0 i 11:2. Do kraja prve četvrtine Srbija hvata priključak, ali je rek 19 sekundi pred poluvreme prvi put povela – 28:26.

Srbija je u trećoj četvrtini stekla do tada najvećih 36:32, posle kojih je usledila serija Izraela 7-0.

Od tog trenutka naša selekcija pojačava odbranu i serijom 11-0 za četiri minuta stiže nadomak pobede.

Ipak, u dramatičnoj završnici Izrael je čak i poveo 51:49. Ipak, tada je Anđišić izjednačio, a u poslednjim sekundama Radosavljević je ukrao loptu i dao koš za pobedu.

U drugom meču grupe B Francuska je pobedila Češku 71:57. U subotu je rival Srbije Češka.