18:57

EP: Srbija bolja od Turske

Izvor: Aleksa Gutović

Autor:Aleksa Gutović

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije uspešno je započela drugu fazu prvenstva Evrope koje se održava u Sloveniji. Izabranici Vlade Vukoičića savladali su Tursku rezultatom 88:83. Najefikasniji igrač u srpskoj ekipi bio je plej FMP-a Miloš Teodosić sa 26 poena. Dragan Labović je dodao 21, a Marko Đurković 15 poena. U ekipi Turske najbolji je bio Jagmur sa 26 poena.

Turci su na ovom meču bolje otvorili meč, pa su na kraju prve deonice vodili sa 23:18. Druga četvrtina pripala je srpskim košarkašima koji su predvođeni Đurkovićem i Labovićem na poluvremenu imali minimalnu prednost (41:40).

Drugo poluvreme je počelo u izjednačenoj igri, da bi Teodosić u finišu utakmice sjajnom serijom doneo pobedu našoj reprezentaciji.

Naredni protivnik Srbije na šampionatu je Rusija, a meč se igra u sredu od 15:30h.