Sreda, 22.11.2006.

20:13

EL: Prvi poraz Olimpijakosa

Košarkaši moskovskog Dinama zabeležili su i treću pobedu u Evroligi pošto su u prvom meču 2.kola savladali francuski Le Man sa 74:57.

Ekipu Dušana Ivkovića do trijumfa je predvodio triling Fotsis (17), Gil (16) i Domani sa 15 poena.

Meč u Rusiji rešen je već posle prvog poluvremena, kada je Dinamo odličnom igrom za 10 minuta  od 19:16 stigao do velikih 40:23.

U timu Le Mana Gregori je postigao 12, a Viler 11 koševa.

Košarkaši EFES Pilsena naneli su prvi poraz Olimpijakosu u ovogodišnjoj Evroligi ubedljivom pobedom od 95:77. Predstavnik Turske je do trijumfa došao neverovatnom serijom trojki u trećoj četvrtini. Šest uzastopnih napada šutevima van 6,25 završavali su Dženkins, Nikolas, Hejslip i Erden, a EFES je u drugom poluvremenu timu Pinija Geršona ubacio 58 poena, i meč završio sa 17 trojki iz 30 pokušaja (Erden 9-5).

Nikolas je postigao 20 poena, a Erden, Hejslip i Dženkins po 15.Žižić je ubacio 20, a Aker 18 za pirejsku ekipu.

Ostali mečevi Evrolige koji su na programu u sredu igraju se u večernjim časovima: