19:48

KK: Zvezda lako preko Atlasa

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća, pošto su u Beogradu pobedili Atlas rezultatom 78:65 (26:12, 16:15, 21:18, 15:20).

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Leri O'Benon sa 12 poena, a po 11 pogodaka postigli su Miroslav Raičević (sve u prvom poluvremenu), Nenad Mišanović i Čedomir Vitkovac.

Za ekipu Atlasa Vladimir Mišković je postigao 10 poena, a Danilo Drašković i Marko Lekić po osam.

"Crveno-beli" su bez ikakvih problema savladali Atlas, pošto su rano stigli do dvocifrene prednosti, a tokom većeg dela meča razlika u korist Zvezde kretala se od 10 do 15 poena. Na poluvremenu Zvezda je imala plus petnaest (42:27).

U poslednjoj četvrtini “crveno-beli” su stigli i do 20 poena plusa, a Atlas je dva minuta pre kraja meča uspeo da smanji zaostatak na 11 poena.

U polufinalu Zvezda će igrati sa pobednikom iz poslednjeg četvrtfinalog duela Partizan – Budućnost.

Drugi polufinalni par čine Hemofarm i FMP, koji su stigli do pobeda u prvim četvrtfinalim utakmicama nacionalnog kupa.