21:59

Partizan deklasirao Crvenu zvezdu

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

U prvoj utakmici polufinalne serije plej ofa Atlas pils Super lige Partizan PIvara MB je ubedljivo pobedio Crvenu zvezdu rezultatom 104:68 i poveo sa 1-0. Drugi meč igra se u četvrtak, a u finale će tim koji prvi stigne do dve pobede. Ovo je ujedno i najubedljivija pobeda jednog tima u istoriji "večitih derbija".

Tim Partizana Pivara MB je odigrao izvanredno. Tokom svih 40 minuta košarkaši Partizana su dominirali u svim elementima košarkaške igre, a znača jnije su se ‘odlepili’ već u 4. minutu, kada je sjajni Amerikanac Blejk Step ‘vezao’ 5 poena i doveo crno-bele na +8 (12:4).

Pridružili su mu se kapiten Vule Avdalović i centar Kosta Perović, pa je u 7. minutu već bilo 15 poena prednosti (23:8). Iako je Uroš Tripković u 11. minutu dobio treću ličnu grešku, razlika je rasla do 17. minuta, kada je zahvaljujući odličnoj odbrani, potpunoj dominaciji u skoku i efikasnom napadu Partizan došao do +20 (45:25).

Tada je zbog dosuđene druge tehničke greške, isključen Duško Vujošević, pa je ekipu do kraja meča vodio njegov pomoćnik Aleksandar Džikić. Crvena zvezda je sa šest iskorišćenih slobodnih bacanja smanjila na 45:31, ali to nije poremetilo ritam igre aktuelnog šampiona.

Poluvreme je završeno sa 19 poena prednosti za crno-bele (52:33), a o odnosu dva tima dovoljno govori odnos procenta šuta iz igre (58%-31%) i skokova (18-9).Početkom treće četvrtine, Zvezda smanjuje razliku na 13 poena (56:43 u 25. minutu). To je bio znak da košarkaši Partizana pojačaju.

Serijom trojki (Milojević, Step, Avdalović – koš uz dodatno slobodno bacanje, pa ponovo Step), Partizan za 5 minuta pravi seriju 20:1 i dolazi do +32 (76:44).

Blejk Step u isteku treće četvrtine pogađa još jednu trojku (ukupno 4-6 za tri, 3-4 za dva, 6-6 penali) i donosi Partizanu +36 (82:46).

U poslednjoj četvrtini ‘proradio’ je i Uroš Tripković, a rekordnu prednost na utakmici Partizan je imao u 36. minutu kada je vodio sa 41 poenom prednosti (98:57).

Sledeća utakmica, u kojoj je domaćin Crvena zvezda, igra se u četvrtak u dvorani ‘Pionir’ u 19 časova.

Partizan Pivara MB - Crvena zvezda 104:68 (28:14, 24:19, 30:13, 22:22)
Dvorana: "Pionir". Gledalaca: 5.125. Sudije: Belošević, Nešković, Mrdak.

Partizan Pivara MB: Tripković 9, Bogdanović 8, Perović 13, Šuput 6, Marković, Samardžiski 4, Milojević 16, Avdalović 14, Erden, Veličković 6, Bakić 4, Stepp 24
C. Zvezda: Jeretin 6, Subotić 9, Bjelica 8, Dragojlović 2, Lepojević 14, Vitkovac 6, Radivojević, Dragićević, Dragićević, Awojobi 2, Henderson 15, Stefanović, Vukosavljević 6