Subota, 14.05.2005.

21:56

Partizan rutinski protiv Budućnosti

Košarkaši Partizana Pivara MB savladali su utakmici sedmog kola Atlas Pils Superlige podgoričku Budućnost sa 92:81 (24:17, 29:26, 20:17, 19:21). 'Crno-beli' su skoro svih četrdeset minuta bili u vođstvu, a najzaslužniji za petu pobedu prvaka Srbije i Crne Gore u Superligi bili su Kosta Perović (23 poena, indeks uspešnosti 32), standardno dobri Dejan Milojević (15, 7 sk) i Luka Bogdanović (14).

Partizan je poveo na samom početku, u 8. minutu bilo je +10 (20:10), a u prvom poluvremenu dominirao je Kosta Perović (17 poena u prvih 20 minuta). Podgoričani su u dva navrata (9. minut 20:17 i 15. minut 32:30) smanjivali prednost Partizana Pivara MB, a ekipu Budućnosti 'držali su' mladi Dašić (11 poena u prvoj četvrtini, 13 do kraja) i Jang (26) šutom spolja.

Sredinom druge četvrtine Vraneš pravi četvrti prekršaj i Partizan uskoro dolazi do dvocifrene prednosti.

U trećoj četvrtini Partizan je imao prednost od četiri do deset poena, na isteku tog perioda Vule Avdalović pogađa za dva, uz dodatno slobodno bacanje, pa se na poslednji odmor odlazi sa 73:60.

Partizan Pivara MB imao je u 32. minutu prednost od 15 poena (75:60), a poslednji put ekipa Budućnosti imala je 'priključak' na 75:68 (34. minut). Slede dve 'trojke' Luke Bogdanovića za mirnu završnicu. Do kraja utakmice na parket su izašli svi igrači Partizana, a oko 2000 gledalaca aplauzom je ispratilo domaći tim.

Posle utakmice trener Partizana Pivara MB, Duško Vujošević rekao je da je "Budućnost podigla formu i igru i nije nimalo bezopasna".

"Igru u odbrani temelje na dominantnom centru Vranešu, igraju zonsku presing, pa prelaze na zonu 2-3 koristeći njegovu visinu na najbolji način. Oni su večeras bili rasterećeni, a mi smo, posle Železnika, bili pod imperativom. zadovoljan sam, ekipa je imala pravi odnos, borili su se i timskom igrom stigli do pobede."

Partizan Pivara MB je, posle sedam kola, sa pet pobeda i dva poraza, na deobi drugog mesta na tabeli sa ekipom Hemofarma, a Budućnost ima skor 2-5.