Pobede Olimpije, Igokee i MZT-a

Košarkaši Olimpije zabeležili su prvu pobedu u ABA ligi, savladali su Solnok sa 71:62, Igokea je pobedila Zadar 80:79, a MZT je bio bolji od Krke 80:75.

Izvor: SV

Subota, 09.11.2013.

19:06

Ljubljanski tim je do trijumfa stigao zahvaljujući Dejvidasu Galijusu (16p) i Jakovu Vladoviću (11p), dok su Vili Voren i Peter Lorant ubacili 18 i 13 poena.

U drugom meču istakao se Endru Lorens sa 26 poena, ali je promašio šut za pobedu, a ekipu iz Laktaša predvodili su Branko Jorović i Uroš Nikolić sa po 15 poena.

Olimpija je konačno uspela da ostvari pobedu, iako je u prvoj četvrtini imala zaostatak od četiri poena, zahvaljujući, u tim trenucima, nezaustavljivom Vorenu. U drugom delu su se razigrali Vladović, Salin i Stivenson, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 36: 28 za gostujući tim.

Nakon trojke Nebojše Joksimovića u 26. minutu Olimpija je imala i +11, međutim Bader i Voren su uspeli da zadrže slovenački tim na pristojnom odstojanju, manjem od deset poena na kraju trećeg perioda, što je iskoristio Vojvoda i pogotkom van linije za tri poena u 31. minutu smanjio zaostatak na svega -5.

Ipak, u narednih šest minuta domaći su postigli svega četiri poena, pa je Olimpija, uprkos promašajima Salina i izgubljenim loptama Vladovića stigla do prvog trijumfa.

Mnogo zanimljivije bilo je u dvorani „Krešimir Ćosić“ gde je Endru Lorens svojih 26 poena učinio beznačajnim promašajem za tri poena u poslednjim sekundama.

Igokea je daleko bolje ušla u meč, Gordić i Gajović dobro su otvorili meč, a domaći tim je tek u drugom delu prvog perioda uspostavio kontrolu. Dva prazna minuta ekipe iz Laktaša pri kraju poluvremena, Zadar je iskoristio i primakao se na svega posed razlike, a dobra igra hrvatskog tima nastavljena je i u trećem kvartalu. Izjednačenje (46:46) je u 23. minutu doneo Ramljak, sa linije slobodnih bacanja.

Za kompletan preokret bio je zaslužan Lorens, a trojka Marka Šutala odvela je Zadar u poslednjih deset minuta sa tri poena prednosti. Prava drama viđena je u finišu, domaći su prokockali +9, a pred sam kraj meča Gordić je pogodio za dva, što se na kraju ispostavilo kao koš za trijumf, pošto je u sledećem napadu Lorens promašio trojku.

Najefikasniji u pobedi MZT-a bio je Damjan Stojanovski sa 14 poena, Gečevski i Rejnolds ubacili su po 12, a Dejvis i Kostoski po 11 poena. Krku je predvodio Jasmin Hukić sa 20 poena, a Jaka Klobučar ubacio je 13.