Partizan siguran u Ljubljani

Košarkaši Partizana savladali su Olimpiju u Ljubljani sa 81:73 (19:17, 18:24, 23:14, 21:18) u derbi meču 23. kola NLB lige.

Nedelja, 07.03.2010.

13:53

Najbolji igrač susreta bio je Jan Veseli koji je meč završio sa 27 poena, šest skokova i fenomenalnim šutem iz igre, 8-8 za dva i 3-4 za tri poena, a u Olimpiji se istakao Jaka Klobučar sa 15 poena i sedam skokova. Bila je ovo 17. pobeda Partizana i deseti poraz Olimpije. Meč je obeležilo i isključenje trenera ’crno-belih’ Duška Vujoševića sredinom treće četvrtine.

Partizan je dobro počeo meč i od samog starta je bio u vođstvu. Najveću prednost u prvih deset minuta igre ’crno-beli’ su imali pri rezultatu 17:11. Ipak, Olimpija je u drugu četvrtinu otišla sa košem zaostatka, posle prve trojke na utakmici.

Drugi period igre počeo je u izjednačenoj igri i rezultatska klackalica trajala je do nekoliko minuta pred kraj kada je Mariću dosuđena nesportska lična greška, a odmah zatim i tehnička greška Vujoševiću zbog prigovora. Ipak, košarkaši Olimpije su iskoristili samo dva od pet bacanja, ali su ukupnom serijom 11:3 došli u prednost na poluvremenu od 41:37.

Treća četvrtina je počela čvrstom odbranom ’crno-belih’ koji su posle trojke fenomenalnog Jana Veselog došli u vođstvo 45:43. Sredinom treće četvrtine Vujošević je isključen, što je probudilo košarkaše Partizana koji su ubrzo zatim preuzeli kontrolu nad igrom. Veseli je nastavio da dominira pa je Partizan na kraju imao prednost od pet poena – 60:55.

Poslednji period igre Partizan je serijom došao do devet poena prednosti, na šta je Ožbolt uzvratio trojkom. Pri rezultatu 68:62, dosuđena je još jedna tehnička greška klupi Partizana, ali je Božić trojkom ’odlepio’ svoju ekipu. Veseli je postigao novu trojku, pa je pitanje pobednika bilo i definitivno rešeno.

'Crno-beli' su ponovo dominirali u skoku, pošto su zabeležili 18 uhvaćenih lopti više od domaćina - 39 naspram 21 koliko je imala Olimpija. Isti odnos bio je i u slobodnim bacanjima, ali u korist Olimpije. Domaća ekipa je izvela 34 bacanja i pogodila 26, dok su 'crno-beli' bili uspešni 11 puta iz 16 pokušaja.

Bila je to sedma uzastopna pobeda Partizana u regionalnoj ligi i 'crno-beli' sada imaju učinak od 17 pobeda i pet poraza i nalaze se na drugom mestu iza Cibone koja ima meč više i skor 19-4.

Olimpija - Partizan 73:81 (17:19, 24:18, 14:23, 18:21)