Pobeda Zvezde u Železniku

Subota, 17.11.2007.

18:43

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u derbiju 10. kola NLB lige FMP kao gost rezultatom 86:83 (22:21, 24:20, 17:26, 23:16). Osmu pobedu u regionalnoj ligi Zvezda je ostvarila velikim preokretom u poslednjih nekoliko minuta, kada je nadoknadila minus 9 i propustila priliku i za ubedljiviji trijumf. FMP sada ima skor 5-5. Najefikasniji u protivničkom timu bili su Tadija Dragićević (20p, 8s, 4 ukr.l) i Omar Kuk (19p, 6u.l, 3a). U ekipi iz Železnika izdvojio se Bojan Krstović sa 21 poenom, 6 skokova i 4 asistencije.

Junak pobede gostiju ipak je Mirko Kovač, koji je uz 16 poena uhvatio osam i ukrao tri lopte, za indeks od 27.

Utakmicu su obeležili preokreti i neobične sudijske odluke, koje su iritirale obe ekipe.

Domaćin je poleo dobro, poveo 19:12, ali je do kraja četvrtine Zvezda već vodila (23:22).

U drugom periodu Zvezda za četiri minuta pravi seriju 13-2, i stiže do 31:21. Domaćin se ponovo vraća, a minut pred odmor razlika je samo dva poena. Marko Cvetković trojkom uz zvuk sirene šalje goste na odmor sa plus pet (46:41).

U trećoj četvrtini Zvezda je vodila 50:44, usledio je brz preokret i 60:55 za domaću ekipu.

Kada je FMP napravio novu seriju 12-3 i poveo 77:66 izgledalo je da pobeda pripada domaćinu, ali je finiš doneo novi preokret.

Bakić i Dragićević doneli su priključak, a zatim je, kao i obično ove sezone, odgovornost preuzeo Omar Kuk.

On je trojkom vratio Zvezdi vođstvo, a zatim ubacio tri od četiri bacanja kojima je postavio konačni rezultat.

FMP je poslednjih nekoliko napada odigrao izuzetno smušeno, a u mnogima od njih nisu uspeli ni da šutnu ka Zvezdinom košu.

Za Zvezdu je debitovao povratnik Miroslav Raičević, koji je za četiri minuta imao 1 asistenciju i dva promašaja za dva poena.

Trener Zvezde Stevan Karadžić rekao je posle utakmice da je ova pobeda bila jako važna za njegov tim.

"Ova pobeda je jako značajna, pošto ovde retko ko osvaja bodove. Ovo nam je stimulans i za sledeće mečeve i uliva nam optimizam. Uspeli smo u prvom poluvremenu da kontrolišemo njihov ofanzivni skok, ali je na kraju Kuk malo izgubio kontrolu, koju je posle povratio", rekao je.

Trener FMP-a Vlada Vukoičić ocenio je i da ne bi bilo nezasluženo ni da je njegov tim pobedio.

"Teško je govoriti ko je više zaslužio, ali mislim da smo u jednom trenutku bili bliži pobedi. Zvezda je odigrala pametno, mudro, čekala priliku i iskoristila svojih, ne pet, nego tri-četiri minuta. Odigrali su na iskustvo, ali ja nisam zadovoljan igrom", kazao je on.

Novinare je zanimao i Vukoičićev komentar na veliki broj sudijskih grešaka, ali trener Železnika nije želeo da priča o tome.