Klipersi stigli do izjednačenja, Mičel za istoriju

Košarkaši LA Klipersa savladali su Jutu rezultatom 118:104 i time stigli do izjednačenja u seriji - 2:2.

Utorak, 15.06.2021.

08:14

Pobedničku ekipu predvodili su Kavaj Lenard i Pol Džordž sa po 31 poenom.

Lenard je bio nešto efikasniji (9/19) od svog kolege (9/20), a učinku je dodao i sedam skokova i monstruozno zakucavanje preko Derika Fejvorsa.

Džordž je predvodio svoju ekipu nakon izlaska iz igre nekadašnjeg krila San Antonija i Toronta u četvrtoj četvrtini. On je u tim trenucima postigao devet od 11 poena.

Dodao je devet poena i četiri asistencije.

Jedini dvocifreni pored glavnog tandema ekipe bio je Markus Moris koji je dodao 24 poena (6/11).

Zanimljivo je da je ruki Terens Men tokom serije odigrao 44 minuta, a u tom periodu Klipersi su bolji za 42 poena od Jute. Donovan Mičel je pokušao u redovima poražene ekipe, ali je bio usamljen. On je ubacio 37 poena (skoro duplo više od sledećeg saigrača), ali uz slabo šutersko veče (9/26).

Bek Jute je u pet uzastopnih plej-of utakmica postigao 30 ili više poena uz pet ili više trojki čime je oborio rekord NBA lige koji je postavio Stef Kari 2015. godine.

Zanimljiv je i podatak da Mičel ima najveći broj poena po odigranom minutu u istoriji plej-ofa. Naime, on je trenutno na 263 poena za 267 minuta igre odnosno 0.99 po minutu. On se nalazi i na drugom mestu te liste, odnosno njegove poenterske sposobnosti iz prošlogodišnjeg plej-ofa kada je ubacivao 0.96 poena po minutu.

Treći na listi je Džeri Vest koji je 1965. imao prosek od 0.95.

Što se tiče ostalih igrača Juta Džeza, dvocifreni su bili Džo Ingls sa 19 (7/9) i Bojan Bogdanović sa 18 poena (6/12).