Bogdan omogućio produžetak – protiv Rendla se nije moglo VIDEO

Košarkaši Atlante poraženi su posle produžetka na gostovanju kod Njujorka sa 137:127.

Izvor: MT

Četvrtak, 22.04.2021.

08:15

Tanjug/Wendell Cruz/Pool Photo via AP

Niksi su tako stigli do osme uzastopne pobede, dok je Hoksima ovo treći poraz na poslednjih 10 utakmica.

Viđena je velika borba tokom čitavog meča, a naš Bogdan Bogdanović je doneo svom timu priliku da traži trijumf u dodatnih pet minuta.

On je pogodio trojku na šest sekundi do kraja. Ipak, jako loš produžetak, u kom su postigli samo pet poena za isto toliko minuta, koštao ih je dosta.

Utakmicu je obeležila i povreda Treja Janga, a još uvek nije poznato koliko će odsustvovati sa terena.

Pre izlaska sa parketa on je imao 20 poena i čak 14 asistencija na svom kontu.

Bogdan je ubacio 20, te imao šest skokova i četiri asistencije. Iz igre je imao 8/19, za tri 4/10, dok slobodna bacanja nije izvodio.

Vredi istaći i Klinta Kapelu, koji je imao 25 poena, bio najefikasniji kod Hoksa, ali i čak 22 skoka.

Ubedljivo najbolji igrač na meču bio je Džulijus Rendl, koji je postigao čak 40 poena, te imao 11 skokova i šest asistencija. NBA, rezultati:
Kavalirs – Buls 121:105
Pejsers – Tander 122:116
Siksers – Sans 113:116
Reptors – Nets 114:103
Vizards – Voriors 118:114
Rokits – Džez 89:112
Niks – Hoks 137:127pp
Maveriks – Pistons 127:117