Košarkaši Los Anđeles Lejkersa su rezultatom 101:90 pobedili Čikago Bulse.

Izvor: SN

Nedelja, 24.01.2021.

08:45

AP Photo/Nam Y. Huh

Lejkersi ove sezone igraju bolje u gostima nego kod kuće. Kod kuće su na skoru 4-4 dok u gostima na 9 utakmica ne znaju za poraz...

Tako je bilo i ove večeri, kada su savladali Čikago Bulse sa 101:90.

Lejkersi su već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika. Prvu četvrtinu su dobili sa 29:17, a drugu sa 34:16 i nije bilo teško zaključiti ko će odneti trijumf sa te utakmice.

Evidentno je da su Lejkresi usporili tempo, a Bulsi su dali sve od sebe da taj poraz ublaže – i uspeli su, poraz 11 razlike od Lejkersa je za njih bio prihvatljiv.

Entoni Dejvis je bio predvodnik pobedničkog tima sa čak 37 postignutih poena. Lebron Džejms je imao 17, a Herel i Taker po 10 poena.

Na drugoj strani, 21 poen Zeka Levina, 14 Vajta, 13 Vilijamsa i 12 Markanena. NBA, rezultati:

Bruklin – Majami 128:124
Detroit – Filadelfija 110:114
Minesota – Nju Orleans 120:110
Čikago – L.A. Lejkers 90:101
Dalas – Hjuston 108:133
Finiks – Denver 112:120
Juta – Golden Stejt 127:108