"It's Dame time" – Lilard u velikoj drami ubacio Dalasu 61 poen! VIDEO

Noć između utorka i srede apsolutno je obeležio Demijan Lilard, as Portland Trejlblejzersa u utakmici protiv Dalas Maveriksa.

Izvor: SS

Sreda, 12.08.2020.

08:10

Photo by Kim Klement - Pool/Getty Images

U pobedi svog tima rezultatom 134:131 popularni "Dame time" je učestvovao sa čak 61 poenom, od čega je pogodio devet trojki.

Na taj način Lilard je postao prvi čovek u istoriji franšize Portlanda da je u dva meča uzastopno ubacio 50+ poena.

Prethodno je Trejl Blejzerse sa 51 poenom vodio do trijumfa nad Filadelfija 76ersima.

Ovo su vrlo važni dani i mečevi u borbi za plej-of, pa takve partije još više dobijaju na značaju.

Noćas je Lilard od starta počeo da rešeta koš rivala, ali je ponovo ključnu ulogu imao u poslednjoj četvrtini kada se meč lomio. Na minut i po pre kraja rezultat je bio potpuno izjednačen – 130:130.

Lilard najpre pogađa neverovatnu trojku, potom asistira Vajtsajdu za prednost, a Luka Dončić pogađa jedno od dva slobodnih bacanja.

Na drugoj strani, Si Džej Mekalum ubacuje oba penala.

Za Dalas Hardavej promašuje trojku i pobeda je tako otišla na stranu Portlanda. Tako pored Lilarda 36 poena Kristapsa Porzingisa deluje prilično "malo".

Dončić je imao 25, a Hardavej 24.

Srpski centar Boban Marjanović je odigrao svega sedam minuta i upisao je samo dva poena.

U ekipi Trejlblejzersa sjajan je bio i Karmelo Emtoni sa 26 poena. NBA, utorak na sredu:
Filadelfija - Finiks 117:130
Memfis - Boston 107:122
Dalas - Portland 131:134
Sakramento - Nju Orleans 112:106