Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su na gostovanju od Oklahome 112:108.

Izvor: PT

Petak, 28.02.2020.

08:15

Tanjug/ AP Photo/Sue Ogrocki

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica odigrao je odličnu utakmicu, dok je Bogdan Bogdanović podbacio u porazu ekipe iz Kalifornije.

Bjelica je bio skoro pa savršen iz igre, s obzirom da je za 34 minuta ostvario učinak od 18 poena (7/9), devet skokova i dve asistencije.

Bogdanović ne može da se pohvali sa dobrim mečom, pošto je postigao 11 poena, uz to je imao četiri skoka i četiri asistencije, ali je i iz igre šutirao 4/14.

Kingsi su odigrali sjajno prvo poluvreme u kojem su imali dvocifrenu prednost (61:50). Međutim, u trećoj deonici odigrali su veoma slabo postigavši samo 21 poen, a uz to primivši deset više.

Sakramento je u trećem periodu imao 19 poena prednosti (78:59), ali je očajno finiširao ovaj period igre.

U poslednjoj četvrtini viđena je velika borba. Bogdanović je trojkom uspeo da smanji na -3 (105:102), ali je isto tako promašio šut van linije 7,24 na minut do kraja, pri rezultatu 109:104. Kris Pol je u poslednjem minutu promašio šut za +7, ali je Galinari uspeo da iznudi faul i dobije priliku sa linije za slobodna bacanja. Italijanski košarkaš pogodio je jedno i na 45 sekundi do kraja OKC je imao – 110:104.

Džajls je smanjio na -4, potom je Sakramento uspeo da iznudi izgubljenu loptu, ali je Badi Hild na 16 sekundi do kraja promašio trojku za -1.

Do kraja meča Kingsi su uspeli da smanje na 110:108, ali je Kris Pol rutinski pogodio oba slobodna i utakmica je završena rezultatom 112:108.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Danilo Galinari sa 24 poena, Gildžes-Aleksandar je postigao 20, dok je Kris Pol imao 17 i sedam asistencija. Kod Kingsa bolji od ostalih bio je Herison Barns sa 21 poenom, Džajls je ubacio 19, a pomenuti Bjelica 18 poena.

Sakramento ima skor 24/34, a Oklahoma 37/22.