Bogdanović i Bjelica u krizi, Bobi udaljio Kingse od plej-ofa

Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su na gostovanju od Filadelfije 76ers sa 123:114.

Izvor: PT

Subota, 16.03.2019.

08:21

Photo by Christian Petersen/Getty Images

Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica odigrali su slabe partije, dok je Boban Marjanović, za vreme koje je dobio, imao odličnu rolu.

Bogdanović je za 26 minuta postigao devet poena (4/14), uz to je imao skok i dve asistencije, dok je Bjelica za 19 minuta ostvario učinak od četiri poena i šest skokova (2/11 iz igre).

Sa druge strane, u pobedničkom sastavu, Marjanović je meč završio sa 12 poena, sedam skokova i dve asistencije, za samo 12 minuta. Filadelfija je od starta kontrolisala ritam utakmice, ali su Kingsi uvek imali pristojni zaostatak. Ipak, u trećoj i četvrtoj četvrtini nisu imali dovoljan broj raspoloženih igrača i poraženi su od kvalitetnijeg protivnika.

Kingsi su se ovim porazom dodatno udaljili od plej-ofa (33/35), dok su 76ersi pobedom došli do trećeg mesta (44/25).

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džimi Batler sa 22 poena, Embid je imao 21 i 17 skokova, po 19 su postigli Heris i Redik, dok je Ben Simons ubacio 18. Kod gostiju po 16 postigli su Dieron Foks i Herison Barns, Marvin Begli je ubacio 15, Hild 14, dok je Vili Koli-Stajn meč završio sa 13.