Bjelica slab, Bogdan odličan, Kingsi nemoćni u Šarlotu

Košarkaši Šarlot Hornetsa pobedili su Sakramento u noći između četvrtka i petka, rezultatom 114:95.

Petak, 18.01.2019.

03:23

"Stršljenovi" su odigrali odličnu utakmicu i prekinuli seriju Kingsa od tri uzastopna trijumfa.

Oni su bili u zaostatku u prvoj četvrtini, ali su drugu dobili rezultatom 43:25 i već tada se odlepili, pa gosti nisu imali šanse da se vrate.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Kemba Voker sa 23 poena, 5 skokova i 5 asistencija, dok su po 15 poena dodali Majls Bridžes i Majkl Kid-Gilkrist.

S druge strane, najefikasniji u redovima Sakramenta bio je Badi Hild sa 24 poena, a odličnu partiju pružio je Bogdan Bogdanović. Nekadašnji igrač Partizana i Fenerbahčea je za nešto više od 27 minuta na parketu postigao 17 poena (8-13 iz igre, 1-2 za tri), uz 2 asistencije i po jedan skok i ukradenu loptu.

Nemanja Bjelica, drugi srpski reprezentativac, imao je mnogo slabiji učinak – promašio je oba pokušaja za tri poena, pogodio samo jedan od pet šuteva i na kraju imao 2 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Šarlot je sada osmi na Istoku sa 21 pobedom i 23 poraza, dok je Sakramento deseti na Zapadu sa skorom 23-22.

U drugoj utakmici prvog termina Filadelfija je ubedljivo nadigrala Indijana Pejserse – 120:96.