Harden sa 57 poena zapušio usta kritičarima!

Džejms Harden je odigrao još jednu neverovatnu utakmicu i zapušio usta kritičarima koji su po njemu osuli paljbu posle očajnog šuta za tri prethodne noći.

Utorak, 15.01.2019.

05:06

Harden je u pobedi svog Hjustona nad Memfisom sa 112:94 postigao neverovatnih 57 poena (17-33 iz igre, 6-15 za tri, 17-18 penali), uz 9 skokova, po 2 asistencije i ukradene lopte, kao i jednu blokadu.

Sve to je učinio za manje od 35 minuta na parketu, čime je na najbolji mogući način nadoknadio loš šuterski nastup protiv Orlanda, kada je imao 1-17 za tri poena.

Najbolji igrač “Raketa” nastavio je da dominira u NBA ligi i 17. utakmicu zaredom postigao 30 i više poena, a to je učinio tri minuta pre kraja prvog poluvremena. On je u prvom poluvremenu ubacio 36 od 54 poena ekipe i već tada nagovestio da će ovo biti još jedno njegovo veče, pa je do kraja samo zatrpao koš Grizlisa.

Jedini igrači uz “Bradu” koji su uspeli da vežu 17 i više mečeva sa 30+ poena su Eldžin Bejlor i Vil Čemberlen. Sledeći na listi ispred Hardena je spomenuti Čemberlen koji je 1964. godine imao 20 takvih nastupa.

Hjuston je načeo rivala u drugoj četvrtini koju je dobio rezultatom 30:19, da bi u trećoj overio trijumf.

Hardena je u odsustvu povređenog Klinta Kapele najbolje pratio Danuel Haus Džunior sa 15 poena, Džerald Grin je dodao 14, tri više od Ostina Riversa. Na drugoj strani najefikasniji je bio Majk Konli sa 14 poena.

Roketsi su ovim trijumfom došli do petog mesta na Zapadu sa 25 pobeda i 18 poraza, dok je Memfis pretposlednji sa učinkom 19:24.

U noći između ponedeljka i utorka Bruklin je sa 109:102 savladao Boston Seltikse, Šarlot je rezultatom 108:83 bio bolji od San Antonija, dok je Juta u neizvesnoj završnici pobedila Detroit – 100:94.