Malo tripl-dabl LBJ – Durent sa 43p sâm dobio Kavse!

Košarkaši Golden Stejta poveli su sa 3-0 u velikom finalu NBA, pošto su na gostovanju savladali Klivlend sa 110:102.

Izvor: PT

Četvrtak, 07.06.2018.

08:10

Tanjug/ AP Photo/Carlos Osorio

Izabranici Stiva Kera došli su na korak od odbrane titule, a najzaslužniji za to je Kevin Durent.

Nekadašnji košarkaš Oklahome meč je završio sa 43 poena (15/23 iz igre), 13 skokova i sedam asistencija.

Pored toga Durent je pogodio najvažniji šut na utakmici, kao i prošle godine, gotovo s istog mesta. U poslednji minut ušlo se sa +3 za GSW (103:100), međutim već posle deset sekundi bilo je +6.

KD se sa nekih deset metara podigao na šut, rezultat je bio pogodak i na semaforu je bilo 106:100. Lebron je brzo poentirao za 106:102, ali je tačku na utakmicu stvario Grin pogotkom za dva poena, 108:102. Kada je reč o toku meča Klivlend je vodio tokom prvog poluvremena, a razlika je išla i preko 10 poena prednosti. Na pauzu od 20-tak minuta otišlo se s rezultatom 58:52.

Tokom treće deonice GSW je preuzeo inicijativu, međutim nisu uspeli da se odlepe i Kavsi su uspeli da ostanu u meču. Tokom četvrte deonice igralo se koš za koš, a prevagu je doneo već pomenuti Durent.

Pored Kevina gotovo niko nije bio raspoložen. Kari je ubacio 11 poena (3/16 iz igre), dok su Tompson i Grin postigli 10.

U poraženom sastavu Lebron Džejms ostvario je tripl-dabl, 33 poena, 10 skokova, 11 asistencija, a ispratili su ga Kevin Lav sa 20 poena i 13 skokova, kao i Rodni Hud sa 15 poena s klupe. Naredni meč igra se u noći između petka i subote.