Jokić ubacio 35 poena, ali Bjelica će igrati plej-of!

Košarkaši Minesota Timbervulvsa pobedili su Denver Nagetse 112:106 posle produžetka i plasirali se u plej-of posle 14 godina pauze!

Izvor: A. Kovaèeviæ

Četvrtak, 12.04.2018.

01:00

Nikola Jokić je predvodio Nagetse sa 35 poena (14/25 iz igre, 4/7 trojke) i deset skokova, ali su ga Vulvsi zaustavili u finišu četvrtog perioda i produžetku (2/8 u tom periodu).

Tako će Nemanja Bjelica (bez poena, 0/4, dva skoka, tri ukradene za 11 minuta) biti jedini Srbin u NBA plej-ofu ove sezone.

Denver je imao dosta problema u napadu tokom celog meča, ali je zahvaljujući impresivnoj trećoj četvrtini Jokića (17 poena, tri trojke), te seriji Mareja u finišu meča izborio produžetak.

Međutim, Taž Gibson je nakon 40 minuta mučenja sa Srbinom konačno uspeo da ga obuzda, što je ostavilo Denver bez rešenja u napadu u produžetku, dok su s druge strane Vulvsi koristili slobodna bacanja. Predvodio ih je sjajni Džimi Batler sa 31 poenom uz po pet skokova i asistencija, dok je fantastičan okršaj u reketu sa Jokićem vodio Karl-Entoni Tauns sa 26 poena i 14 uhvaćenih lopti.

Jokić nije imao dostojnu pomoć saigrača u napadu, tek su na momente iskakali povremeno Vil Barton koji je završio sa 24 poena, osam skokova, pet asistencija, i Džamal Marej (20p, po 6sk i as), dok je posebno podbacio Vilson Čendler koji nije postigao nijedan koš.

Jokić se mučio u reketu na startu meča, ali je dobro razigravao tim u prvoj četvrtini, da bi mu proradio šut u drugom kvartalu u kojem ubacuje devet poena.

Minesota je posle nešto boljeg starta Denvera preuzela kontrolu zahvaljujući tandemu Batler-Tauns, a čim je trener Denvera Meloun izveo Jokića na dva minuta, raspala se igra Nagetsa i Vulvsi beže na +10.

Srbin uspostavlja dominaciju u trećem perioda, pogađao je odakle je stigao, ubacio i tri uzastopne trojke, ukupno 17 poena i vratio meč u potpuni egal.

Vulvsi timskom igrom ipak vratili prednost i kontrolisali ritam, poveli su 99:91 tri minuta pre kraja, kada Jokić trojkom pokreće seriju Nagetsa 8:0 (tri koša Mareja za 10:2) za izjednačenje 99:99. Usledili su po koš Batlera i Mareja, nakon čega Denver dobrom odbranom dobija dva napada za preokret, prvi su upropastili, drugi ne koristi Jokić, da bi Batler promašio šut preko Milsepa za pobedu Vulvsa.

Jokić hvata loptu i Danveru ostaju 4,4 sekunde za pobedu. Lopta je išla upravo na Srbina koji pokušava step-bekom da se oslobodi Gibsona, ali on uspeva da mu ukrade loptu 1,6 sekundi pre kraja, ali Vulvsi organizuju loš napad pa je usledio produžetak.

U dodatnih pet minuta Gibson je potpuno obuzdao Jokića, ali Marej i Barton preokreću ipak rezultat za Nagetse, za prvo vođstvo još od uvodnog kvartala.

Međutim, Jokić je podbacio u poslednjem minutu, nije imao rešenje za odbranu Gibstona, a nakon sjajnog "floutera" Tiga za 107:106, Nagetsi redaju promašaje, da bi u poslednjem minutu Batler i Vigins stavili tačku sa "penala" za konačnih 112:106.

Vulvsi će u prvom nastupu u plej-of još od ere Kevina Garneta kao osmi tim Zapada igrati sa najboljom ekipom konferencije Hjuston Rokitsima.

Plej-of počinje 14. aprila.

Produžetak

5' Presudan napad za Denver, Marej je promašio "otvoren" šut za tri poena, Čendler izbacuje loptu u aut deset sekundi pre kraja. Batler dobija novi faul i sa još dva pogotka postavlja konačan rezultat – 112:106

5' Vraća se Jokić, Barton ne pogađa "flouter" iz odlične pozicije, Čendler faulira Viginsa 14,6s pre kraja. Krilo Vulvsa pogađa oba penala – 110:106

5' Meloun izvodi Jokića 54 sekunde pre kraja, Plamli će biti zadužen za odbranu u finišu meča. Milsep faulira Batlera, koji pogađa samo jedno – 108:106

5' Napad Nagetsa na uslasku u poslednji minut preko Jokića, Srbin vara Gibson "rolingom", ali ne pogađa polaganje uz očigledan kontakt. Sudije posle pregledanja snimka loptu dodeljuju Minesoti. 4' Važan napad za Vulvse, rešava ga Tig lepim "flouterom" – 107:106

3' Još jedan konfuzan napad Nagetsa, tražio se Jokić koga odlično prati Gibson, Srbin na kraju pokušava sa osam metara, bezuspešno, a i napad je istekao.

2' Batler dobija faul i pogađa oba penala, ali Milsep pogađa posle dosta vremena za nastavak rezultatske "klackalice" – 105:106
1' Problemi za Denver u napadu, ali Barton pogađa trojku u poslednjoj sekundi za preokret u Mineapolisu – 103:104

1' Batler postiže prvi koš iz igre za Minesotu posle trominutnog posta 103:101

IV četvrtina

12' Loša organizacija napada domaćina 1,6s pre kraja, igraće se produžetak – 101:101

12' Napad za Jokića 4,4 sekunde pre kraja, ali Gibson uspeva da zaustavi Srbina, pa Minesota dobija priliku da reši meč!

12' Poslednji napad na meču, Batler šutira preko Milsepa, ne pogađa, Jokić hvata loptu 3,8 sekundi pre kraja. Triler u Minapolisu!

12' Promašaj Gibsona na ulasku u prvi kvartal, Nagetsi organizuju akciju za Jokića, koji ne uspeva da položi na drugi obruč.

11' Greška Batlera posle tajm-auta, ali loš napad Denvera u važnom trenutku, koji je mogao da im donese prvo vođstvo od uvodne četvrtine, Jokić očajnički šutira preko ruke rivala, ali daleko od koša.

10' Batler okončava seriju Denvera od 8:0, ali Marej odgovara trećim uzastopnim košem – 101:101 9' Batler promašuje oba slobodna dok mu sa tribina skandiraju "MVP", Jokić konačno dobija podršku, Marej sa dva step-bek skok-šuta, od kojih je jedan bio trojka, poravnava rezultat u Mineapolisu – 99:99

8' Jokić ne uspeva da se probije do koša kroz reket pored Taunsa, ali zato pogađa novu trojku i daje novu nadu Denveru – 99:94

7' Jokić pronalazi usamljenog Bartona, ovaj promašuje za trojku, što surovo kažnjava Tig – 99:91

7' Muče se Nagetsi u napadu, Mari uspeva da ugura loptu u koš posle nekoliko promašaja i srećnih odbitaka – 96:91

6' Milsep blokira Gibsona, ali se lopta odbija do Taunsa koji pogađa iz "odbojke" – 96:89

6' Posle tajm-auta Vulvsa Jokić poentira prvi put u poslednjem kvartalu – 94:89

5' Jokić ovaj put ne pogađa sa poludistance, Tauns hvata loptu, Batler pogađa sa perimetra – 94:87 5' Jokić faulira Batlera koji pogađa oba slobodna, s druge strane Heris poentira nakon dobrog uručenja – 92:87

4' Tauns beži Jokiću i lako polaže, Srbin s druge strane otvara proctor Bartonu, ali on promašuje polaganje – 90:85

4' Heris poentira za Denver sa distance – 88:85

3' Serija očajnih napada Denvera, Jokić je počeo odlučujući kvartal na klupi, ali se brzo vraća na parket, kao i Tauns.

2' Promašaji, Batlera, Bartona, Herisa, Kroforda, dok konačno nije pogodio Dijeng – 88:83

1' Zakucavanje Plamlija na otvaranju poslednjeg perioda – 86:83

III četvrtina

12' Serija promašaja s obe strane, Marej ne pogađa ni iz penala, a Bjelica opet neuspešan za tri, u finišu trećeg perioda.

11' Jokić je praktično neporešiv sa poludistance, postiže 12. koš na meču, 17. poen u četvrtini, 30. na utakmici, ali Tauns mu brzo odgovara s druge strane – 86:81

10' Bjelica ne uspeva da pogodi za tri poena.

10' Velika nervoza na terenu, serija grešaka i igrača i sudija, bolje se snalaze Vulvsi koji koševima Viginsa i Kroforda prave novu razliku – 84:79 10' Dve ukradene lopte Bjelice u nizu, ali bez rezultata za Vulvse. Prvo Jokić blokirao Taunsa na zakucavanju, a potom Belom beži lopta u kontri.

9' Bjelica promašuje polaganje, Jokić pravi faul, Tig pogađa oba penala, uzvraća Barton, tajm-aut Vulvsa – 80:79

8' Jokić dominira u Target centru u trećem periodu, pogađa još dve trojke, ali na svaku domaćin ima odgovor preko Tiga, Viginsa i Taunsa za nastavak žestoke borbe za plej-of – 78:77

7' Bjelica se konačno vraća na parket i ulazi u nekoliko direktnih duela sa Jokićem. 6' Nastavlja Jokić sjajnu seriju, pogađa prvu trojku na meču za potpuni rezultatski egal u Mineapolisu – 70:69

5' Ubrazala se igra, Milsep koristi sva tri penala, Vigins uzvraća sa poludistance, a onda Jokić ubacuje još jednom sa perimetra – 70:66

3' Dve odlične odbrane Nagetsa, ali "divlja" igra u napadu ih mnogo košta, Minesota se konsoliduje i koševima Batlera i Tiga vraća se na uobičajenu razliku – 68:61

3' Dva promašaja Batlera u nizu, Barton pogađa trojku i vraća meč u potpuni egal – 64:61

2' Nastavlja se obračun centara, prvo pogađa Tauns, ali odmah uzvraća Jokić sa dva uzastopna koša – 64:58

II četvrtina

* Bjelica posle vrlo dobre epizode u prvom kvartalu, nije ulazio u igru u drugom period

12' Batler uzvraća trojkom s druge strane za novih +10 za Vulvse, a Jokić prisiljava Taunsa na drugi uzastopni faul. Ovaj put Srbin pogađa oba penala pa stavlja "tačku" i na drugi kvartal – 62:54

12' Serija promašaja dva tima, nakon čega Jokić konačno dobija duel pod košem protiv Taunsa, ovaj put je on izborio faul i dva slobodna. Pogađa samo jedno za prve poene posle sedam minuta – 59:52

11' Opet izolacija za Jokića protiv Taunsa, Srbin prilazi obruču ali dobra odbrana rivala i faul u napadu našeg košarkaša.
10' Tauns izbija loptu Jokiću, koji žustro protestuje kod sudija, dok Tig pogađa trojku s druge strane – 59:51

9' Batler i Vigins održavaju odstojanje za Vulvse, dok Barton sa dva koša u nizu (3/4 trojke) održava Nagetse u životu – 56:51

8' Marej brzo "veže" pet poena pa Denver uspeva brzo da prepolovi deficit, a nakon nove dobre odbrane Jokić ne uspeva da pogodi trojku – 49:44

7' Vulvsi su kaznili eksperiment Melouna sa niskom postavom, "beže" na +10 posle tri slobodna bacanja Batlera, pa se Jokić vraća na parket – 49:39

6' Bitan koš Milsepa posle tajm-auta za prekid serije Vulvsa, ali domaćin održava razliku – 46:39 6' Srbin odlazi na odmor, a Vulvsi uzvraćaju ekspresnom serijom tandema Batler-Tauns za najveću prednost na meču – 44:37

5' Sjajan potez Jokića, oslobađa se čuvara na "trojki" lažnjakom, a onda sitnim korakom stiže do reketa odakle pogađa "flouter" za svoj 10. poen 40:37

4' Potpuni egal u Mineapolisu, ali Vulvsi kontrolišu rezultat nakon koševa Taunsa i Rouza – 40:35

3' Srbin iz Denvera se potpuno razigrao, pogađa treći put u nizu – 36:34

2' Opet Jokić prvi poentira na startu četvrtine, pogađa ponovo sa poludistance preko Taunsa, koji mu odmah uzvraća moćnim zakucavanjem – 31:28.

I četvrtina

12' Vigins dobija faul od Jokića i sa "penala" povećava na +6, odgovara Heris laganim polaganjem, a neobjašljivim faulom Čendler vraća Viginsa na liniju za slobodna, da bi u poslednjim sekundima Jokić konačno pogodio koš za kraj prvog kvartala – 29:26

10' Heris trojkom prekida seriju domaćina, ali Gibson uzvraća nakon dobre odbrane Bjelice i ukradene lopte – 26:22

9' Bjelica beleži dva skoka u nizu, ali ne uspeva da pogodi iz igre, ipak, Dijeng novom trojkom domaćina povećava seriju Vulvsa na 9:1 za najveću prednost – 24:19

8' Tauns i Tig preokreću rezultat u korist Vulvsa, nakon čega se na teren u timu Nagetsa vraća Jokić 21:19

7' Jokić ostaje na klupi, Bjelica prvi put ulazi u igru, Barton s druge strane blista, već je na dvocifrenom učinku (4/7 iz igre) – 17:18 5' Polako se ubrzava igra, Jokić ne uspeva da poentira pored Taunsa, ali kontroliše skok i odličnom asistencijom pomaže Bartonu da pogodi drugi koš u nizu – 15:16

4' Dobar protok lopte Nagetsa, Jokić "širi" igru, a Milsep pogađa trojku, drugu za Nagetse – 8:13

3' Tauns pokazuje koliko će biti važan Jokić i u odbrani za Nagetse, postiže prva dva koša za Vulvse – 4:5

1' Prvi šut na utakmici "uzeo" je Jokić, ali nije uspeo da pogodi trojku, ali vrlo brzo uspeva da poentira sa poludistance – 2:2