Harden i Džejms za izjednačenje

Košarkaši Klivlenda i Hjustona izjednačili su na 1-1 u pobedama u polufinalnim serijama plej-ofa NBA lige.

Izvor: SO

Četvrtak, 07.05.2015.

08:08

Beta/AP

Kavalirsi su savladali Čikago na svom terenu 106:91, uz 33 poena Džejmsa, dok su Rokitsi bili bolji od Los Anđeles Klipersa sa 115:109, uz 32 poena Hardena.

I u preostale dve polufinalne serije Golden Stejt – Memfis i Atlanta – Vašington rezultat je 1-1.

Kavalirsi su od starta nametnuli svoj ritam, Šampert je sa tri vezane trojke dao ton utakmici, Džejms je dao 14 poena u prvoj četvrtini i domaći su već posle 12 minuta vodili sa 38:18.

Bulsi su u trećem periodu pokušali da se vrate, ali prednost je bila prevelika i Kavsi su je rutinski sačuvali uprkos izostancima Lava i Smita.

“Imamo problema, tako da moram da budem agresivniji nego inače i veoma sam srećan što sam pomogao timu večeras. Bili smo saterani uza zid, nismo smeli da izgubimo ovaj meč“, rekao je Džejms.

Lebron je meč završio sa 33 poena (13-29 iz igre), 8 skokova i 5 asistencija, Kajri Irving imao je 21 poen (5-9 iz igre, 10-12 penali) i 3 asistencije, a Džejms Džons dodao je 17 poena. Iman Šampert zabeležio je 15 poena i 7 skokova (u trećoj četvrtini se i lakše povredio), a Tristan Tompson upisao je 5 poena i 12 skokova.

Bulsi su od starta bili u kontraritmu, a najefikasniji je bio Džimi Batler sa 18 poena (5-14 iz igre), Derik Rouz imao je 14 poena (6-20 iz igre), 7 skokova i 10 asistencija, dok su Gasol i Gibson postigli po 11 poena.

“Razbili su nas“, kratko je prokomentarisao trener Bulsa Tom Tibodo. Džejms Harden je zbog četiri lične greške najveći deo treće četvrtine proveo na klupi, ali je u poslednjoj deonici ’eksplodirao’, ubacio 16 poena i doneo trijumf svom Hjustonu.

“Znao sam da se moj tim ekstremno bori, a na meni je u osnovi bilo da uđem na teren i poguram nas napred“, kaže ’Brada’.

Harden je ukupno upisao 32 poena (7-17 iz igre, 15-15 penali), 3 skoka i 7 asistencija, doduše uz 7 izgubljenih lopti, a pratio ga je Dvajt Hauard sa 24 poena (8-11 iz igre, 8-21 penali), 16 skokova i 4 rampe. Trevor Ariza imao je 15 poena i 13 skokova, Kori Bruer ubacio je 11 poena, a Teri i Džons po 10.

“Ispustili smo prvi meč i nismo želeli da se isto osećamo i posle druge utakmice. Sada nam slede dve teške utakmice, ali povratili smo ritam“, dodao je Harden, čiji tim je ukupno izveo čak 64 slobodna bacanja.

Kliperse, koji su igrali bez Krisa Pola, predvodio je Blejk Grifin sa 34 poena (13-23 iz igre), 15 skokova i 4 asistencije, Deandre Džordan zabeležio je 16 poena i 12 skokova, Džamal Kraford dao je 19 poena (6-22 iz igre), a Redik je dodao 12.

“Napadački smo ispali iz ritma i to je ono što je promenilo utakmicu. Zapeli smo u forsiranju Grifina i zaboravili smo na rivale preko puta. To nam je naškodilo“, analizirao je poraz trener Klipersa Dok Rivers.