Entoni spasao Nikse od Pekovića

U derbi meču nedeljnog programa u NBA ligi, Njujork Niksi savladali su Minesota Timbervulvse 94:91, u "Medison Skver Gardenu".

Ponedeljak, 24.12.2012.

01:33

Timbervulvsi su bez Kevina Lava vodili od petog minuta pa sve do poslednjih 75 sekundi, ali je Karmelo Entoni sjajno odigrao u završnici i slomio "vukove" sa 11 uzastopnih poena.

Goste je predvodio fenomenalni Nikola Peković sa "dabl-dablom" sa 21 poenom (7/16 iz igre) i 17 skokova. Na kraju ga je zasenio Melo sa 33 poena (10/25, 7sk), od čega 17 u poslednjih sedam minuta.

Minesota je kontrolisala rezultat od početnih 5:4 za Nikse, ali je posustala u finišu. U poslednjih pet minuta apsolutnu odgovornost na sebe preuzeo je Entoni. Izgubio je nekoliko lopti, ali je postigao 11 poslednjih poena za Nikse.

Šved i Barea su sa pet poena doveli Vulvse na 92:91, Entoni je ubacio još dva penala, da bi Rus promašio šut za produžetak. Peković je potpuno zaustavljen u poslednjih sedma minuta, mada su sudije dozvolile malo jaču odbranu Niksa na njemu i razigranom Barei.

Pekovića je najbolje pratio Aleksej Šved sa 18 poena, 5 skokova i 4 asistencije, dok je 14 ubacio Luk Ridnaur. Hose Huan Barea je dodao 12 uz 5 skokova i 4 asistencije. Melo je najveću pomoć imao u Džej Ar Smitu sa 19 poena, 7 asistencija i 5 skokova, dok je Tajson Čendler dodao 16 uz 9 uhvaćenih lopti.

U prvom meču nedeljnog program, Bruklin Netsi savladali su Filadelfija 76erse 95:92.