Poraz Hornetsa, favoriti po planu

Seadm utakmica igrano je u ponedeljak uveče, a od igrača iz Srbije nastupio je samo Predrag Stojaković. U porazu svog tima od San Antonija postigao je 11 poena.

Utorak, 02.03.2010.

08:53

Ekipa iz Teksasa (34-24) prilično lako pobedila je Hornetse zahvaljujući raspoloženom napadu i šestorici igrača sa dvocifrenim učinkom. Tim Dankan je odigrao najbolje sa 22 poena i 7 skokova, Parker je ubacio 18 uz 6 asistencija, dok je DžordžHil utakmicu završio sa 23 poena.

U ekipi iz Lujzijane (31-30) ponovo je odskočio Markus Torton sa 30 poena, kao i prethodne večeri.

Sa velikom pažnjom očekivala se utakmica između Klivlenda i Njujorka. Pobednik je možda bio poznat i pre početka ovog duela (meč na kraju završen laganim trijumfom Kavsa 124:93), ali su mnogi možda sa većom pažnjom očekivali izjave nakon utakmice iz tabora tima koji je "žrtvovao" sezonu kako bi u svoj tim i na veliko tržište Njujork Sitija privukao LeBrona Džejmsa.

Međutim, težak poraz u utakmici u kojoj su Kavsi bez povređenog O Nila već u prvom poluvremenu ubacili 74 poena (Džejms nije ulazio u igru u drugom poluvremenu) sigurno nije nešto što je impresioniralo LBJ-a:

"Svima su ovakvi porazi frustrirajući, ali odlučili smo se da idemo u ovom smeru. Da li smo doneli pravu odluku? To će vam biti jasno naredne godine u ovo vreme" rekao je nakon utakmice trener NIksa majk D Antoni, aludirajući na činjenicu da su Niksi klub sa najviše novca u narednom prelaznom roku.

Džejms je ubacio 22 poena uz po 7 skokova i asistencija u prvom poluvremenu.

Denveru turneja po krajnjem Zapadu za sada donosi samo poraze. Nakon poraza od Lejkersa, Nagetsi (39-21) su izgubili i u Finiksu od Sansa (38-24) rezultatom 101:85.

Bilaps je ubacio 21 poen, dok je Karmelo Entoni bio drugi strelac sa 17 poena, ali uz loše šutersko veče 7-21. Stodemajer je uz 19 poena imao i 10 skokova, dok je dobru rolu imao Dragić, za 19 minuta je postigao 12 poena.

Košarkaši Šarlota izgubili su od Dalasa sa 84:89 na prvoj utakmici NBA lige od kada je po mnogima najbolji igrač u istoriji tog takmičenja Majkl Džordan dogovorio kupovinu poraženog tima.

Dirk Novicki je predvodio Dalas sa 27 poena, pa su Maveriksi stigli do osme uzastopne pobede, iako su krajem treće četvrtine gubili sa 12
poena razlike. Novi Džordanov klub je tako pretrpeo 12. uzastopni poraz od Dalasa, jedinog učešnika NBA lige kojeg Šarlot nikada nije savladao.

Atlanta je savladala Čikago sa 116:92, Portland je nadoknadio zaostatak od 14 poena i savladao Memfis sa 103:93, Los Andjeles Klipersi su pobedili Jutu sa 108:104, dok je Hjuston bio ubedljiv u duelu sa Torontom 116:92.